Kumbalu debutují deskou Betno

Levné dárky, best dárky
 • Brněnská kapela Kumbalu, která již několik let čeří vody nejen brněnské world music, konečně vydává debutové CD Betno, které pokřtí na koncertě v Brně ve středu 29. září 2010 od 20 hodin na nádvoří Místodržitelského paláce v Podobrazech.

  Etnobeatová kapela Kumbalu vydává své první album s názvem Betno nahrané v brněnském studiu Indies. Na desce je jedenáct skladeb, z toho deset autorských. Stylově i zvukově je album velmi pestré, od tepajících perkusních nahrávek přes směsi balkánu, klezmeru a folklóru až k zadumanějším polohám.

  Na desce hostuje jedinečné dívčí vokální těleso 4tetky (čteno čtyřtetky). Ve svém repertoáru má úpravy skladeb různých žánrů od modernizací Mozartovských písní přes swing let 30tých až po melodie z filmů a soudobé hudby. Kromě zpěvu vynikají jejich vystoupení vtipnými až kabaretními choreografiemi.

  V případě deště se koncert přesouvá na zrekonstruovanou Šelepku. Kromě 4tetek zahraje na křtu kapela Propaganja a také zpěvák Karel Heřman, který se zároveň ujme role kmotra, a saxofonista René Senko, oba z kapely Čankišou. Předprodej vstupenek na baru v Podobrazech či Indies na Běhounské za 80 Kč, na místě pak za 100 Kč.

  Kumbalu hraje ve složení Jan Havránek (saxofony, kytara, perkuse, zpěv), Jiří Mičkal (housle, kytara, perkuse, sbory), Petr Cének (didgeridoo, píšťala, zpěv), Zdeněk Najdek (basa), Petr Jestřábek (bicí, kytara).

  Hanka Vojtěchová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.