Květy na limitce, koncertech a v klipu

Levné dárky, best dárky
 • Kapela Květy připravila pro své fanoušky spoustu novinek. Vedle vydaného nového alba V čajové konvici je tu limitovaná edice desetipalcového vinylu Fagi EP. Tu si budou moci poprvé fanoušci pořídit na dvou speciálních koncertech v Brně a Praze, kde kapela pokřtí jak vinyl, tak CD. To vše navíc doprovází novým videoklipem na skladbu Kpt. Lžičko.

  Nové a tak trochu jiné album V Čajové konvici, které sám Martin Kyšperský komentuje jako „nejněžnější“ a které ohlasy hodnotí jako nepřístupnější album této kapely, se dočká limitované edice na desetipalcovém vinylu Fagi EP. Vinyl bude obsahovat šest skladeb. A poprvé se objeví v prodeji na křtech alba v Brně a Praze. Na domácí půdě aneb Brněnský křest se odehraje v klubu Fléda v úterý 26. dubna a hostem kapely Květy bude pro tuto příležitost slovenské duo Longital. Pražský koncert proběhne v klubu Futurum, a to 10. května. S Květy zahraje znovu obnovená kapela Kopir Rozsywal Bestar a speciálním hostem bude Lenka Dusilová.

  To vše kapela Květy korunuje prvním videoklipem k albu na skladbu Kpt. Lžičko, který natočil Martin Smékal.

  Křest CD:

 • 26. dubna – Brno Brno Fléda (+ Longital)
 • 10. května – Praha Futurum (+ Kopir rozsywal bestar, host Lenka Dusilová)

  Album: Květy – V čajové konvici

  2011 Indies scope – Cat. n. MAM492

  Těžko budete hledat na poli alternativní akusticky rockové hudby výraznějšího představitele, než jsou brněnské Květy. Kapela nyní přichází s novým albem V čajové konvici, které nese podtitul Písně z projektu Svět podle Fagi. Mezi alby kapely vyčnívá z řady.

  „Jsem 13letá komiksová postava, černobílá, placatá, nevycházím a nikdo se mnou nevychází. Jsem Fagi!“

  Samozřejmě zůstává jednoznačný rukopis vůdčí postavy, autora, kytaristy a zpěváka Martina E. Kyšperského, který je natolik charakteristický, že od prvních tónů nelze pochybovat o tom, čí je to album. Přesto se V čajové konvici odlišuje od předchozích řadových alb trochu víc, než tomu bylo u dříve. Za prvé písně na albu nejdříve vznikly pro divadelní představení Svět podle Fagi, za druhé jednou čtvrtinou nejsou texty na albu nikoho jiného než Martina E. Kyšperského a za třetí na albu si vyhradil celou jednu skladbu pro sebe Karel Heřmánek.

  Přemysl Štěpánek

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.