Květy pokřtí na Flédě nové album V čajové konvici

Levné dárky, best dárky
 • Kapela Květy vydává nové album s názvem V čajové konvici. Deska se skládá z písní složených v rámci multimediálního projektu Svět podle Fagi a její křest proběhne 26. dubna ve 20 hodin v brněnském klubu Fléda.

  Tradice brněnské alternativně folkové hudby má v Květech svého výrazného a zároveň významného pokračovatele, který v ní probouzí to nejatraktivnější možné já. Přitom je poměrně těžké zařadit kapelu do nějakého určitého žánrového směru. Po dva roky staré desce Myjau nyní vychází album V čajové konvici s podtitulem Písně z projektu Svět podle Fagi. A první promo materiály na jedné straně slibují opět odklon, na straně druhé ponechaný rukopis, dle kterého si brněnské Květy určitě nespletete.

  Album V čajové konvici vzniklo jako hudba k divadelnímu představení Svět podle Fagi, ale Martin E. Kyšperský pro jistotu dodává, že to „není hudba k divadlu. Jsou to písně z projektu Svět podle Fagi. Do něj patří i představení divadla DNO, stejně jako knižně vydaný komiks a facebooková doména. Já se na projektu podílel, byl jsem přizván. Všechny písně byly složeny na základě tohoto popudu a střídavě se objevují i v divadelním představení, v němž pravidelně hraju.“ Zároveň upozorňuje, že díky tomuto projektu Květy nahrály jednoduché a lehké písničky, ke kterým by se jinak asi těžko dostaly. Tou nejvýraznější anomálií je ale fakt, že jednu čtvrtinu textů složil někdo jiný, než Martin E. Kyšperský a jednu celou skladbu na albu si vyhradil také Karel Heřmánek.

  Podle zvyku se i na tomto albu objeví řada hostů. Těšit se můžete na Lenku Dusilovou, Janu Kaplanovou, Kristýnu Lhotákovou a další. Dobrou zprávou pro návštěvníky brněnské Flédy budiž to, že zde Květy své nové album pokřtí 26. dubna. A ať už jejich novou desku budete mít rádi jako úvod do Světa podle Fagi nebo si ji zamilujete jako dokreslení již poznaného, křest by vás neměl minout.

  Kromě nich se na Flédě objeví také slovenská formace Longital, která si za své poslední album Teraz právem vysloužila kupu oslavných recenzí a jiných chvalozpěvů. Britský magazín Rock´n´Reel o nich dokonce napsal, že jsou zvukem mezi Björk a Eurytmics a „jejich nezaměnitelná hudba se rodí ze spojení elektroniky a lidského tepla“. Kdo je viděl například na Flédě jako předskokany manželského freakfolkového dua Dva, ví své. Ostatní by měli zjistit. Tenhle večírek si v diáři rozhodně zakroužkujte výraznou barvou.

  Ivo Pezlar

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.