Legendy Rock & Rollu objektivem Waltera Novaka

Levné dárky, best dárky

Vážení přátelé,
dovolujeme si Vás pozvat na vernisáž.

Legendy Rock & Rollu objektivem Waltera Novaka,
(Brno – hlavní město grafického designu č. 38).

Rádi si s autorem spolu s Vámi připijeme na vernisáži
v Galerii Hadivadlo Brno
v předvečer Světového dne grafiky. Ve čtvrtek 26. dubna 2007 v 17 hodin,
Pasáž Alfa, Poštovská ulice.
Výstava potrvá do 31. 5. 2007.

Světoznámý fotograf WALTER NOVAK. Čech, který před normalizací utekl do USA, se proslavil fotografiemi legendárních rockových a poprockových kapel. Koncem letošního dubna se Walter Novak do Čech vrací, a to přímo do Brna, kde uspořádá výstavu s názvem Legendy Rock & Rollu – výběr toho nejlepšího, co v tomto žánru Walter Novak vytvořil.

Výstavu pořádá Sdružení Bienále Brno ve spolupráci s Centrem experimentálního divadla – HaDivadlo Brno a je součástí cyklu Brno – hlavní město grafického designu. Je podporována Nadací ČFU, statutárním městem Brno i Ministerstvem kultury ČR.

Vernisáž výstavy Legendy Rock & Rollu proběhne 26. 4. od 17.00 ve foyer HaDivadla. Přítomen bude Walter Novak, hostem bude jeho přítel z Brna Olin Veselý (legenda brněnského rocku). V galerii, která je součástí HaDivadla v Alfa Pasáži v Brně, potrvá výstava až do konce května. Prostory budou pro veřejnost otevřeny vždy od 16 hodin do začátku představení v HaDivadle.

Výstava ukazuje to nejlepší co za 15 let fotografování rockových koncertů ve Spojených státech vytvořil. Zhlédnete v ní fotografie více než čtyř desítek známých kapel a jejich věrných fanoušků. Mnohé z nich nebyly nikdy předtím prezentovány takto pohromadě v jednom jediném uceleném souboru, na jednom místě a v jednom čase. Ať už zachytí spícího death-metalového fanouška nebo řádícího zpěváka Axla Rose, Novakovy snímky míří rock'n'rollu vždy přímo do srdce – do vší té jeho burácející a propocené slávy.


Walter Novak

Walter Novak se narodil zhruba v polovině 20. století v Československu. Fotoaparátu se poprvé chopil na konci 70.let a zanedlouho již fotil tehdejší slavné československé hudební skupiny, mezi jinými i brněnské Synkopy nebo pražský Arakain. Jeho fotografie zdobily přebaly hudebních alb, publikací a koncertních plakátů. V souladu s tehdejší praxí vyžadovala každá fotografie před uveřejněním povolení komunistické umělecké komise. Možná i proto nesla každá z nich výrazné známky zoufalství a beznaděje dané doby. „Fotografování temných a depresivních námětů se mi vlastně nakonec líbilo.“ podotýká k tomu Novak.

Umělci ztvárňující temné a depresivní náměty hledají často útěchu na dně láhve. V této předtuše Novak raději zvolil chvatný únik z komunistického ráje do Spojených států, čímž sám sebe vymanil z deprese. Za mořem si navíc velmi rychle získává renomé: úspěch u odborné veřejnosti se brzy projevuje i ziskem mnoha různých ocenění. Novak fotí hudební giganty typu Rolling Stones, Bruce Springsteena nebo U2 a jeho práce se objevují v prestižních periodicích jako The Boston Globe, Der Spiegel, The New York Times, Revolver, nebo v londýnském Sunday Mirror. Objednávají si je mj. společnosti Universal Pictures a Warner Bros. Records. Novak se rovněž stává kmenovým členem magazinu Cleveland Scene, kde získává četná fotožurnalistická vyznamenání i za práce mimo hudební scénu.

Zve
Sdružení Bienále Brno

a

Galerie HaDivadlo Brno, Alfa pasáž, Poštovská 8d, 602 00 Brno.

Přístupno zdarma ve dnech představení od 16:00 hodin, jindy na požádání, T ++420- 542 216 870, hadi@hadivadlo.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.