Metropolis Solid Session

Levné dárky, best dárky

Po Krafty Kutsovi druhý breakbeatový producent z UK v Brně< J-Bass (Born Idle rec. / UK) producent a DJ přijíždí oblažit uši tancechtivých brňanů svým elektro breakbeatem na pozvání serveru Solid Session a kulturního týdeníku Metropolis v rámci nekonečného mejdanu METROPOLIS SOLID SESSION, který se opět uskuteční v přijemném prostředí mobilního klubu Kabinetu Můz na Sukově ulici v centru Brna. Těšit se můžete na našlápnutý zvuk (3kW) současného breakbeatového Londýna a dobře zásobené bary jak v kavárně, tak i v divadelním sále. Světelný park jako vždycky (pary, hlavy, koule, mlha).
Support DJs: Javas, Ibe, Marcco
27. řína 2005, Kabinet Múz, Sukova ulice, Brno

Vstupné do 22.00 hod 50,- Kč potom 100,- Kč. Omezená kapacita klubu.

J-Bass je DJ veterán, který aktivně zažil rave vlnu v UK koncem 80. let, produkoval vlastni radio show na piratském rádiu Touchdown FM vedle d“n“b legendy Goldiho nebo „rovňáka“ Tall Paula. Do roku 1996 byl stylově orientován na hard house. V tomto roce odchází pryč z Londýna na dlouhou dobu, aby se v roce 2002 vrátil zpět a potkal staré kamarády Iana aka Journeymana či Matta a Astona z Freestylers, kteří jej nadchnou pro nuskool break. J-Bass absolvuje s Freestylers turné po Německu a Slovinsku jako jejich (neoficiální) MC a tento zážítek v něm znovu obnoví chuť dělat hudbu. Rok 2004 je spojen se založením labelu Born Idle rec. (spolu s Jurneymanem) a vydávají tracky: Damn!/Chrome Steppin pod prapodivnými názvy Det Selectaz
/ The Gentlemen a v zápětí další Muzik/Yush už jako J-Bass vs. Journeyman. Zatím co James pracuje usilovně na distribuci a promotion labelu, Journeyman připravuje další vál s názvem Time to Unit, který si okamžite po jeho vydáni v dubnu letošním roce zařazují do svého record bagu Tayo, NAPT, Orbital, Aquasky, The Breakfastaz, Drumattic Twins nebo The Freestylers, kteří se rozhodnou zařadit tento singl na svůj mix pro londynský klub Fabric ( CD „Fabriclive 19“). Born Idle record se tak dle slov časopisu DJ Magazin nebo undegroundového čtiva MOFO zařadí mezi nové nepřehlédnutelné labely s progresivním brejkovým soundem, který vytváří vlastní vývojovou vlnu londýnského breakbeatu a je ovlivněn dubem, elektrem a hard housem.
J-Bass vystoupi také 28/10/2005 na Slovensku v Partizanském a 29/10 v Prostějově v klubu Appolo 13.

Set J-Basse ke stažení
J-BASS – Born Idle Records

J-Bass vlastním jménem James Bass začal hrát jako DJ už ve svých 12ti letech a nasával vše co v raných 80-tých letech bylo na tanečních parketech v clubech Londyna k mání, tedy elektro a hip hop. Nemohl tedy nespadnut do britské vlny acid housu a hard core rave v počátku devadesátých let a v roce 1991 odstartovat vlastní show v pirátském rádiu Touchdown FM po boku d’n’b veterána Goldiho nebo housové legendy Tall Paula a začít expreimentovat i s drum and bassem. Kolega z této dnes již neexistujicí stanice Sly T seznamuje J-Basse s týpkem jménem Ollie J, který pracuje jako studiový technik pro mnoho hard housových projketů tehdejší doby. (Olli J má na svědomí například zvuk desky Leftism projketu Leftfield). Jejich setkání vyústí v hotový track s názvem Lubricant, který nečekaně získá podporu mezi Djs por svuj masivní a na tu dobu progressivi sound a vyšplhá se do první dvacítky Dance Chart BBC Rádia 1. Časem je z tohoto singlu opravdová hard housová hymna, ale toto ambiciózní duo zjistí, že pro pracovní závazky plynoucí z jejich běžné činnosti, nejsou schopni efektivně pokračovat ve společné práci do budoucna. J-Bass jako DJ cestuje po rodném království, navštěvuje Španelsko a Německo a vydává další desky: Left to Dream, Formula & Sine a Resonance, které uzavírají jeho první hudební kapitolu na několik let. Kapitola druhá se začíná psát po životě v ústrání v roce 2002, kdy se James znovu zabydluje v Londyně a setkává se starým kamarády Ianem aka Journeyman či Mattem a Astonem z Freestylers, kteří jej nadchnout pro nuskool break. J-Bass absolvuje s Freestylers turné po Německu a Slovinsku jako jejich MC a tento zážítek v něm vyvolá znovu chuť dělat hudbu, novou hudbu brejkbeatovou v níž cítí potenciál budoucnosti a čistý návrat ke kořenům ravu a elektra. S Journeymanem postavi vlastni studio a oba se rozhodnou experimentovat se zlomeným beatem co to půjde. Jejich projekt Seiza, se stal natolik alternativním, že nenašli vydavatele, což je přivádí k myšlence založení vlastního labelu s vlastním soundem, novým jménem a jiným přístupem. Na scénu vstupuje další starý kámoš, který má zkušenosti s vydavatelskou činností (AZ z Backstage Sluts ) a narodíse label Born Idle records Nejprve vydávají singl Damn!/Chrome Steppin pod prapodivnými názvy Det Selectaz / The Gentlemen a v zápětí další Muzik/Yush už jako J-Bass vs. Journeyman. James pracuje usilovně na distribuci a promotion labelu, zatím co Journeyman připravuje další vál s názvem Time to Unit, který si okamžite po jeho vydáni v letošním roce zařazují do svého record bagu Tayo, NAPT, Orbital, Aquasky, The Breakfastaz, Drumattic Twins nebo The Freestylers, kteří se rozhodnou zařadit singl na svůj mix pro londynský klub Fabric ( CD „Fabriclive 19“). Born Idle record se tak dle slov časopisu DJ Magazin nebo undegroundového čtiva MOFO zařadí mezi nové nepřehlédnutelné labely s progresivním brejkovým soundem. J-Bass je 100% zpět a v plné síle!

Mimo práci na vlastním labelu, hraní po klubech a parties věnuje se James řízení rádia iBreaks které každý den, představuje sound breakbeatu v UK, Australii, Itálii, Německu, Španělsku a USA. Na rozvoji tohoto projketu pracují mimo jiných i Matt Cantor (Freestylers) nebo Renie Pilgrem. J-Bass uvádí vždy v pondělí v 22 – 00.00 hodin našeho času Born Idle records show.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.