Midi Lidi mají novou desku a míří s ní na Flédu

Levné dárky, best dárky
 • Ve středu 26. října pokřtí Midi Lidi na Flédě svoje nové album Operace Kindigo!. Jako hosta si přizvali slovenskou kapelu Puding pani Elvisovej a brněnské Voodooyoudo.

  „Na Operaci Kindigo! se vrací čistá radost a přicházejí hity i city. Deska je ale zároveň i hodně legrační,“ říkají o svém třetím albu Midi Lidi. A je to znát, oproti jejich poslední desce Hastrmans, Tatrmans & Bubáks (2009) je Operace Kindigo! mnohem uvolněnější a otevřenější. „Je to prostě optimistická deska v radosti,“ komentuje lídr kapely Petr Marek. „Chtěli jsme natočit hezky pitomou taneční desku, což se nám podařilo,“ doplňuje Prokop Holoubek. Album Operace Kindigo! nahrávali Midi Lidi na Flédě a v domácích studiích Lívanec a Myslivna. Ruku k dílu přiložil i nový člen kapely Tomáš Kelar. „Hrozně se nám líbily některé písničky, které Tomáš složil pro Čokovoko a líbila se nám i jeho britská kapela Mountaineers,“ vysvětluje Marek a dodává: „Díky němu vznikl patrně největší hit desky Na co nesmíš zapomenout.“ Jako hosté se na desce představí Bára Kratochvílová (DVA) a Monika Midriaková.

  Ve čtvrtek 13. října startují Midi Lidi, držitelé Českého lva za soundtrack k filmu Protektor (2009, režie Marek Najbrt), své česko-slovenské turné k nové desce společně s kapelou Puding pani Elvisovej. Jen pro zajímavost, tou dobou proběhne i premiéra nového snímku Petra Marka Nic proti ničemu. Brněnský koncert se pak uskuteční 26. října.

  Košická kapela Puding pani Elvisovej (známá také pod zkratkou PPE) hraje od roku 1995. V roce 2004 vyšlo jejich debutové album Automati. O tři roky později následovalo druhé album Play/Pause/Eject. Jejich zatím poslední deska π („pí“) vyšla v minulém roce. V témže roce si PPE rovněž odnesli z Radio_Head AWARDS ocenění Nejlepší koncertní kapela na Slovensku za rok 2010.

  Jako předskokan vystoupí brněnská indie pop-rocková kapela Voodooyoudo. Tato čtyřčlenná skupina se dala dohromady v roce 2005 a v minulosti si zahrála např. po boku Sunshine, The Mood, Charlie Straight či ruských Messer Chups.

 • MIDI LIDI „KINDIGO!“ TOUR 2011
 • Místo: klub Fléda, Štefánikova 24, Brno
 • Datum: 26. 10. 2011
 • Start: 20:00 hod.
 • Vstupné: 160 Kč (předprodej) / 200 Kč (na místě)
 • Koncert: Midi Lidi, Puding pani Elvisovej
 • Předkapela: Voodooyoudo

  Andrea Vojtěchovská

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.