Na koncertu Už jsme doma a Romek Hanzlík hrají FPB se bude křtít kniha

Levné dárky, best dárky
 • Na zítřejším koncertu Už jsme doma a Romek Hanzlík hrají FPB proběhne křest knížky textů a rozhovorů Miroslava Waneka, předního českého textaře, básníka a hudebníka.

  Club Fléda: 19. 9. 2012

  Kniha mapuje Wanekovu (nar. 7. 4.1962), textařskou tvorbu od roku 1980 až po současnost, tvorbu pro jeho vlastní skupiny FPB a Už jsme doma, a také pro skupiny spřízněné, Divize T a Pluto. Kromě textů je v knize publikováno šest rozsáhlých rozhovorů z let 1991 až 2012, z nichž dva pocházejí z USA a v češtině dosud nebyly zveřejněny.

  Kniha obsahuje úplnou Wanekovu bibliografii a také diskografii FPB a Už jsme doma, dosud nepodrobnější a nejúplnější, jaká kdy byla vytvořena. Všechny obaly nosičů jsou mimořádně vytištěny barevně, aby vynikla jejich výtvarná složka, kterou důležitým způsobem vytvářel (v případě Už jsme doma) malíř Martin Velíšek.

  Neméně zajímavou přílohou knihy je více než 150 fotografií, z nichž většina dosud nebyla publikována a které mapují historii bohatého kapelního života, především v jeho cestovatelské šíři. Skupina Už jsme doma projela za svou existenci 37 zemí a setkala se s mnoha zajímavými a kreativními lidmi (mimo jiné The Residents, Amy Denio, Mr. Sterille atd). Soubor fotografií obsahuje i tato setkání, ale samozřejmě mnoho dalších situací a osob, důležitých jak pro Wanekův život kapelní, tak i osobní.

  Knihu vydává nakladatelství Maťa v rámci edice Poe“r“zie 23.09.

  Andrea Vojtěchovská

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.