Neobvyklá Dj performance s živými elementy

Levné dárky, best dárky

S živými elementy vystupuje původně tříčlenná formace BSE (Milan a Micha Heyboerovi, René Verdult) teprve od minulého roku a to za použití nejrůznějšího hardwarového vybavení. Na Flédu si dva z nich přivezou spoustu dosud nevydané produkce i řadu známých tracků, vydávaných nejen na vlastních labelech, ale také na dalších opěvovaných značkách jako je Renegade Hardware, Citrus nebo Red Light. Brněnské vystoupení se koná v rámci světového turné při příležitosti vydání jejich druhého alba Cruel and Unusual. Počátky BSE se datují někdy kolem roku 1992, kdy se bráchové Micha a Milan seznámili s Reném na střední škole, společně pak začali tvořit na začátku roku 1995. Z experimentů s různými styly jako je Trip Hop, Techno a Hardcore se vyprofilovali do současné podoby v roce 1997, kdy silně ovlivnění spíše temnějšími labely VIRUS, No U Turn a Prototype začínají tvořit DNB a zakládají projekt Black Sun Empire. Od roku 1999 se věnují i DJ-ingu. Po několikaleté tvrdé práci ve studiu, oslovování různých vydavatelství a rozesílání demo-nahrávek se konečně objevili jejich tracky Skin Deep a Voltage na rotterdamském labelu Piruh a to v roce 1999. Následoval Piruh 003 (tracky The Silent a Bombrun). V Anglii si jich jako první všiml Dj Trace, který BSE získal pro svůj label DSCI4. O jejich skladby se záhy přihlásili i zlí hoši z Bad Copany, ale měli už smůlu, smlouva s DCSI4 byla podepsaná. Prvním počinem pod tímto labelem byl Mutationz remix, pak další dva tracky Firing Squad a Radiation. Následně vydali EP také na labelu DSCI4, které obsahuje tracky Smoke, Asphyxiation, Geiger a 1-800 Contact. Současně také udělali pár remixů pro SKC (Recharcher) a Technical Itch ( Telekinetic) na Nerve a Penetration. Od té doby se jejich tracky objevují v rukách DJ´s po celém světě a BSE excelují nejen v evropských klubech včetně Anglie, ale i v USA nebo Austrálii. Sami tvrdí, že nejraději ale hrají ve východní Evropě, kde jsou prý „nejšílenější lidi“.

V roce 2002 založili vlastní label BSE Recordings, charakteristický hutným, temným zvukem, na kterém se objevují tvrdší tracky od takových jmen, jako je Corrupt Souls, Kemal, Noisia, SKC & Chris.SU nebo Optiv. Rádi poskytují prostor i nadějným nováčkům, důkazem toho jsou např. američtí Benjie z LA a ICBM z Floridy. Nezapomínají však ani na jemnější tóny DNB a zakládají proto další label Obsession, kde se objevují tracky s lehčím nádechem. Drum`n`bass navíc není jejich jediná parketa, občas zabrousí do jiných žánrů. Nečekaně velký úspěch sklidili například s tranceovou skladbou, která se dlouho držela v holandských hitparádách a dostala se do setů tranceových producentů Paul Van Dyk nebo Tiesto.

V Utrechtu BSE mimo jiné pořádají každý druhý měsíc párty s výmluvným názvem „Blackout“, kam zvou DJ´s ze všech koutů Evropy.

Za zmínku stojí jejich remix tracku pro Dance4life, novou celosvětovou organizaci, která se zabývá informováním mladých lidí o nebezpečí viru HIV. Remix vyšel v roce 2005 a stal se hymnou World Aids Campaign, je také součástí alba Cruel and Unusual.

Po více jak roční odmlce navštíví BASSINFECTION i pražská tahounka IM CYBER společně se svým kolegou z Roxy DJ GHONZALESEM, které vzhledem k jejich oblíbenosti a častému hraní na velkém počtu zásadních akcí v ČR netřeba detailně představovat. Mimo ně se zde představí také DJ PEET ze severočeských Dynamic line a Shakal crew. Pořádající j_unit crew bude reprezentovat brněnská DJ ELWIRA a resident Bassinfenction DJ WONT.

Na reggae&dancehall stage můžete tentokrát očekávat více svižného dancehallu a to v podání 2 soundsystémů – Rocca Flex a Coltcha United. Rocca Flex je nově vzniklý sound, skládající se ale ze selektorů působících již dlouho na pražské reggae scéně. Bude to Mr. ANDĚL, svého času nejmladší dancehall dj v ČR a SCARFACE, který hraje od roku 1998 a byl finalistou prvního českého Reggae 45 Clashe v roce 2001. S nimi vystoupí Mc TURNER, který je původem z USA, ale zpívá I francouzsky a španělsky. Druhý sound systém je z Ostravy, říkají si Coltcha United a představí se v sestavě 3 selektorů + Mc SAKOMAN. Jejich informační portál je www.dancehall.cz. V Chillout místnosti se bude hrát jako minule celou noc dub a to v podání MATEYKY (Jahly sound) , SIMBIOTIC a CHILLI.brno.

O videoprojekci se tuto noc budou starat 3 lidé: Vjka MA“ z Marseille/F, jejiž tvorbu a tvorbu její kru aieprod si můžete prohlédnout na stránkách www.aieprod.darksnow.org a jako tradičně Vj´s DRIVER & MARDUK z art visual illusion.

www.bassinfection.com

Za organizátory j_unit & level b production
Miroslav Šaur

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.