Nylon Jail a Kieslowski

Levné dárky, best dárky
 • Kapela Nylon Jail vydává nové album My Heart Soars Like a Hawk.

  Brněnská verze speciálního koncertu k vydání alba se koná 16. 12. v klubu Kabinet Múz. Na koncertě budou také vystupovat Kieslowski a jako special guest Narcotic Fields a vystoupení Nylon Jail doprovodí originální show s projekcemi a původní scénou.

  Nylon Jail za pouhé dva roky stihli mnoho věcí, hrát na velkých festivalech, vydat demo, singl, udělat turné s 3D projekcí a aktuální debutová nahrávka je završením této překotné doby. Pomalé tempo, které dokáží vygradovat až k eklektické snové hlukové berlínské zdi, kterou vzápětí zničí křehkou baladou. To vše pod dohledem Ondřeje Ježka nahráli ve Studiu JáMor a umístili na album, jež nese název My Heart Soars Like a Hawk. Jak vysvětluje Roman Vičík, „je to citát indiánského náčelníka z filmu Malý velký muž. Za posledního půl roku se staly věci, v které jsme ani nedoufali. Desku jsme nahráli s Ondrou Ježkem, a byly to velice příjemné chvíle. Pohodová atmosféra. Naše srdce si tam setsakramentsy zakroužila. Vlastně kroužila celé prázdniny, kdy jsme objížděli fesťáky od Ostravy po Rumunský Banát. Tak ať krouží i ta vaše, když ho budete poslouchat.“ Nylon Jail precizně pracují na celkovém vyznění, od zvuku až po vizuální stránku a aktuální album doprovází obrazy a grafika založená na jestřábím peří. „Jestřáb – hawk zde vystupuje jako symbol svobody, volnosti a křehkých ekosystémů, které člověk narušuje. Je pánem širých lesů, kterými se necháváme inspirovat. Jestřábí pero není v našem pojetí jen rekvizitou, ale především pevnou strukturou, světem s bohatým detailem, otevřeným interpretaci, meditativním koutem. Digitální „narušenost“ vznikla již při snímání a její konkrétní podoba je více dílem řízené náhody než chladným záměrem,“ doplňuje autor výtvarné koncepce Ondřej Hruška.

  Nylon Jail v širší známost vešli během Devil Is a Cowboy tour 2013 po kinosálech, kde kapelu na pódiu doprovázela plnohodnotná 3D projekce. Po Kraftwerk v hudebním světě jediná akce svého druhu. „Nylon Jail. Nylonový vězení. Polapenost dnešní přetechnizovanou dobou. Všechno je z plastu, všechno má dotykovej displej a svítí to. Proto se vracíme zpátky. Třeba ke country, jestli chceš. Akustická kytara, banjo. Z tý nový doby si ale i tak berem do toho lesa něco s sebou. Synťák, i ten macbook na stagi máme. Ale nejsme nějaký kotlíkářský trempové nebo amishové, jenom musíme z toho vězení občas do toho lesa utýct,“ rozvádí motivace kapely kytarista Václav Hruška.

  Přemysl Štěpánek, Indies Scope

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.