Populární německá parta DONOTS na Flédě

Levné dárky, best dárky

Již po třech měsících od svého posledního pražského koncertu se na česká pódia vrací čím dál tím populárnější německá parta DONOTS. Tentokrát však poprvé vystoupí na Moravě – konkrétně v brněnském kultovním klubu FLÉDA, a to ve středu 25.ledna.

Přes svůj věk i mladický vzhled jsou Donots již všeobecně považováni za nestory evropského melodického punk-rocku. Přestože se pomalu, ale jistě, stávají “velkou kapelou“, Donots si pořád dokáží svoje koncerty maximálně užívat a mají neocenitelnou schopnost přenést energii z jakéhokoli svého vystoupení zcela a beze zbytku na publikum.

Téhle pětici trvalo dost dlouho, než přesvědčili posluchače po celé Evropě o svých schopnostech. Kapela se dala dohromady už koncem roku 1993 a v počátcích fungovala jako „revival“, hrající pro potěšení své a svých kamarádů skladby od Bad Religion, The Clash nebo Sex Pistols. Až s příchodem bubeníka Eikeho o dva roky později začínají Donots vytvářet vlastní repertoár, nahrávají a vydávají si své první album „Pedigree Punk“ a předskakují populárním americkým punk-rockovým partám.

Koncem roku 1997 si kapely všimla nahrávací společnost BMG a v srpnu 1998 podepsala s Donots smlouvu na tři alba. V červnu 1999 vychází první s názvem „Better Days Not Included“. Následují první koncerty v ostatních zemích a úspěšná vystoupení na největších evropských festivalech. V lednu 2001 vychází další album „Pocketrock“ a dostává se až na 31. místo v žebříčku prodejnosti v Německu. Licenčně ho vydává kultovní švédský label „Burning Heart“ a otvírá tím cestu pro Donots na celosvětový trh. V červnu 2002 pak vyšlo přelomové album „Amplify The Good Times“, jednoznačně nejkvalitnější počin skupiny, z něhož podle slov producenta Fabia Trentiniho (Guano Apes) „vyzařuje víc energie než z roztrženého jaderného reaktoru“. V červnu 2004 vypustili Donots další torpédo – nové album „Got The Noise“. Toto CD se hned po svém vydání vyšvihlo na nejvyšší místa v nejrůznějších hitparádách a to nejen německých, ale například i japonských. Loňský rok pak přinesl při příležitosti desetiletého výročí existence kapely první oficiální DVD na Sony BMG s názvem “Ten Years Of Noise“, které přináší většinu dosavadních klipů Donots, spoustu koncertních záznamů a i „behind the scene“ materiál.

Koncem roku 2005 se členové kapely odebrali zpět do nahrávacích studií a začali pracovat na novém albu, jehož vydání se očekává cca v květnu 2006. Ukázku materiálu z něj Donots pravděpodobně představí už na brněnském koncertě…

DONOTS & support – THE AIRBAGS (Praha), NO CHOICE (Nitra) : Středa 25. 1. 2006, Brno, Fléda

info: www.conspiracy.cz

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.