Pražská rocková skupina Garage zahraje již ve čtvrtek v klubu Mersey

Levné dárky, best dárky
 • Ve čtvrtek 26. 1. se v brněnském klubu Mersey uskuteční další z koncertů českých skupin. Po kapelách Plastic People Of The Universe, Priessnitz a Psí vojáci pozvání přijala legendární pražská rocková kapela Garage, jejíž historie sahá až do roku 1979.
 • Garage & Tony Ducháček

 • 26. 1. 2012 od 20 hodin v klubu Mersey (Minská 15, Brno)

  Skupina Garage byla založena basákem Ivo Pospíšilem v roce 1979 přímo v jedné garáži na pražském předměstí v Klukovicích. V průběhu 80. let Garage (tehdy pod názvem Garáž) patřila k nové generaci mladých nezávislých kapel inspirovaných punkem, postpunkem, pub rockem a novou vlnou.

  Zatímco starší generace českých undergroundových kapel (Plastic People of the Universe, DG 307) vytvářela ponuřejší skladby inspirované Frankem Zappou, The Fugs, Velvet undergroundem, Captainem Beefheartem, minimalistickou a experimentální klasickou hudbou, nová generace kapel, reprezentovaná Garage byla více přímým rock and rollem.

  Za komunistického režimu v průběhu 80. let bylo kapele zřídka dovoleno hrát oficiálně. Po revoluci 1989 zažila Garage jakýsi vrchol své kariéry – rozsáhle vystupovala a cestovala po Čechách a západní Evropě. Předskakovala také na koncertě Iggyho Popa v Praze.

  Předprodej : Ticketpro, Ticketportal, Ticketart

  Tony Ducháček

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.