Priessnitz berou Aloise Nebela na turné

Levné dárky, best dárky
 • O posledním březnovém víkendu odstartovalo turné skupiny Priessnitz, nazvané Alois Nebel Tour 2011 podle připravovaného filmu, na němž se členové kapely také podílejí. Zpěvák Jaromír Švejdík je spoluautorem scénáře a výtvarníkem filmu. Pod pseudonymem Jaromír 99 je s Jaroslavem Rudišem podepsán pod komiksovou trilogií, která film inspirovala. Kytarista Priessnitz Petr Kružík skládá pro filmovou adaptaci hudbu.

  V Brně se představí 5. dubna na Flédě!

  Jarní část koncertního turné skupiny Priessnitz čítá celkem 13 koncertů v českých a moravských městech. Koncerty, na nichž zazní písně z více než dvacetileté tvorby skupiny, budou doprovázeny velkoplošnou projekcí animovaných sekvencí z filmu Alois Nebel v režii VJ Clada.

  Snímek debutujícího režiséra Tomáše Luňáka bude prvním českým celovečerním filmem natočeným technologií rotoskopie, která kombinuje hraný a animovaný film – záběry natočené s herci jsou překresleny ve výtvarném stylu komiksové předlohy. Podobně vznikaly například snímky Temný obraz nebo Sin City. Neobvyklý příběh lásky ve filmu prožijí Miroslav Krobot a Marie Ludvíková: Alois se narodil v Jeseníku, je mu okolo padesáti a pracuje jako výpravčí v zapadlé železniční stanici Bílý Potok. Květa je toaletářka z pražského hlavního nádraží, miluje železničáře, Václava Neckáře a pořádek. V dalších rolích diváci uvidí například Karla Rodena, Leoše Nohu, Aloise Švehlíka nebo čerstvého držitele Českého lva Ondřeje Malého. Film, jenž vzniká v koprodukci Česká televize, se v současné době dokončuje a do kin bude uveden v říjnu letošního roku.

  5. 4. Fléda 20:00

  Vstupné:160 / 190

  Tomáš Ondráček

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.