První vlaštovka … tedy jakési povzbuzení…

Levné dárky, best dárky

Tisková zpráva:

Městská část Brno-Sever na jednání zastupitelů jako první zrušila vybírání poplatku ze vstupného z
kulturních a sportovních akcí.

Při jednání zastupitelů byla přítomna Asociace pořadatelů kulturních a sportovních akcí Brno,
která je s tímto výsledkem spokojena. Jedná se o první úspěch asociace zastupující pořadatele,
která se snaží o plošné zrušení vybírání poplatků ze vstupného na úrovni celého města Brna,
tedy všech jeho městských částí. Asociace doufá, ze toto hlasovani bude příkladem pro ostatní
městské části v otázce poplatků ze vstupného.

Výsledky hlasováni ze čtvrtka 25. 5. 2006:
25 pro zrušení / 2 hlasy proti / 2 hlasy se zdržely hlasováni.

Více informací:

Petr Vídeňský (tiskový mluvčí asociace)

Vážení,
děkujeme všem, kteří nám svou mediální podporou pomáhájí v boji za zrušení poplatků ze
vstupného a tím i zkvalitnění kulturního a sportovního života v Brně.
Doufáme, že nám svou přízeň zachováte i nadále a ti, kteří se ještě nezapojili nám v našem úsilí pomohou.

Miloslav Bernátek

You may also like...

1 Response

 1. Anonym napsal:

  Vybírání desátek z kultury a sportu čpí středověkem

  V lednu 2006 byla založena v Brně Asociace pořadatelů kulturních a sportovních akcí. Zakládajícími členy se stali provozovatelé klubů, hudebních agentur ale třeba i fotbalový klub 1.FC Brno. K tomu nás přiměl letitý marný boj jednotlivých subjektů s úředníky města ohledně poplatků ze vstupného.
  Naší hlavní snahou je přimět představitele Zastupitelstva města Brna a příslušných městských částí, aby si vzali příklad z mnoha jiných měst s osvícenějšími zastupitelstvími, včetně hlavního města Prahy, a zrušili nesmyslnou a diskriminující Obecně závaznou vyhlášku č. 33/2005 o místních poplatcích – v bodě týkajícího se vybírání poplatků ze vstupného na kulturní a sportovní akce.
  Myslíme si, že vybírání „desátek“ z kultury a sportu se neslučuje s civilizovanou společností 21.století! Je absurdní, že město na jedné straně některé subjekty podporuje dotacemi a na straně druhé od jiných peníze vybírá. Městem dotované kulturní domy a jiná společenská zařízení pořádají akce identického charakteru, obdobně jako soukromí pořadatelé, ale na rozdíl od nich poplatky samozřejmě neplatí. Kina a divadla na území města Brna také neplatí – to je nerovnost v podnikání. Nechceme žádné výjimky, které zavání protekcionismem či korupcí. Požadujeme zrušit placení ničím neodůvodněných poplatků pro všechny a jednou provždy!
  Majitelé klubů a soukromí pořadatelé platí daně jako každý jiný podnikatel, ale narozdíl od nich ještě i tuto „městskou daň“. Běžný návštěvník zájezdového divadelního představení, plesu, diskotéky, rockotéky, poslechového hudebního pořadu nebo hudební akce – koncertu netuší, že z jeho peněz které vydá za vstupenku platíme poplatky autorským organizacím např. Dilia, Ochrannému svazu autorskému (OSA) resp. společnosti Intergram a ještě navíc poplatek městu…
  Sportovní a hudební kluby a pořadatelé akcí těžce shání na svou činnost sponzory a část těchto peněz pak ještě odnáší ve formě poplatku ze vstupného na úřady městských částí.
  Sportovci reprezentují a zviditelňují naše město a kluby a soukromí pořadatelé vytváří valnou část kulturního dění v Brně. Většina akcí světové úrovně by se bez nich v Brně nikdy neuskutečnila!! Pokud už nejsou městem podporováni, jak je běžné jinde ve světě, ať jím aspoň nejsou diskriminováni!
  Zatím to funguje tak, že každý kdo se snaží obohatit sportovní či kulturní život našeho města Brna a svých spoluobčanů, je tímto městem ( s jeho vyhláškou… ) po zásluze trestán!

  Pavel Řehoř – Agentura Gregory Management
  – člen Asociace pořadatelů kulturních a sportovních akcí.

  V Brně dne 23.1.2006

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.