Rickolus koncertuje v Brně

Levné dárky, best dárky
 • Dlouho jsme se neozvali. A bude hůř. Nicméně, přesně po měsíci od poslední akce se hlásíme s další taškařicí. Ctíme tradice a tak se v Boru představí další one man pičus z Ameriky – Rickolus. Sekundovat mu budou dva domácí spolky, a to Vlněna unplugged a Truvultur.

  Rickolus je jedním z pilířů labelu Circle Into Square (Astronautalis, Cars and Trains, Bleubird atd.). Jeho hudba by se dala označit jako lo-fi folk, ale přesahy jsou značné. Jedním z důkazů může být spolupráce s Astronautalisem na tracku Measure the Globe, které je Rickolus autorem. S Andym aka Astronautalisem ho pojí taky dlouholeté přátelství. Současné evropské turné podniká Rickolus u příležitosti vydání nové dvoj desky Troubadour, která chvíli po svém vydání sklízí nadšené ohlasy na všech frontách. Folk, brit-pop, elektronika – to všechno je na té desce k slyšení. Zní to jako pochybná míchanice? Není, celé je to kompaktní jak kombajn. Na živo se předvede pouze s kytarou, kopákem a sadou harmonik.

  Vždycky jsme chtěli dělat supergroup a teď se nám to konečně povedlo. Ve Vlněna se totiž sešly skutečné hvězdy: Tom Niesner (UNNA, BAALZAC), Váša (OR) a Majty (ex-HUMAN STEAK, RAPSÖD). Povětšinou kluci hrajou nadupaný noise rock s texty o Brnu, ale teď představí svoje hity v akustické verzi, takže španělky, loutny a tak.

  Truvultur je sólový projekt Davida, slovenského grafika známého ze svého působení v kapele Les Homosexuels. Temný shoegaze produkovaný pouze za pomocí notebooku a zbůstrované kytary. Tuhý zvuk a mrazivé asociace.

  Vstupné bude kilo, začnem před devátou.

  KP

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.