scat.olmerová

Levné dárky, best dárky
 • scat.olmerová je komponovaným večerem o dvou částech, a to monodramatu Dagmar Radové Jádro pudla Evy O… a jazzovém koncertu vycházejícím z písní Evy Olmerové …Vanda Drozdová zpívá dál.

  Nejbližší reprízy jsou 10. a 11. listopadu a 9. a 10. prosince vždy od 19.30 hodin v baru UNTR pod Café Falk.

 • scat.olmerová

 • Dagmar Radová Jádro pudla Evy O…
 • …Vanda Drozdová zpívá dál písně Evy Olmerové

  herecká suita o pěti obrazech

 • hraje Vanda Drozdová
 • doprovází Martin Kostaš
 • režie Barbara Herz
 • dramaturgie Dagmar Radová
 • scénografie Kristýna Šrolová
 • produkce Markéta Švecová

  Eva Olmerová. Vymydlená. Voňavá. Vulgární. Upřímná. Umí to s lidma – a výborný kysaný zelí. A čeká tiše, až mraky měsíc rozpletou… Mohla být nejlepší jazzová zpěvačka Evropy. Tak v čem je tu jádro pudla?

  Monodrama pojaté jako scat, improvizovaný jazzový zpěv, v němž jsou vlastními variacemi nahrazena původní slova dané melodie. Eva Olmerová ve dvou stopách, v herecké suitě Jádro pudla Evy O… a v následném koncertu, kdy …Vanda Drozdová zpívá dál.

  Zcela poprvé se na divadelní scéně otevře život jazzové legendy, stejně jako pozoruhodná, těžce zařaditelná, kontroverzní osobnost, jakou byla Eva Olmerová. Zdaleka přitom nejde o pouhou biografii této zpěvačky. Podstatnější je hluboké zamyšlení nad obrazem, který po sobě každý člověk zanechá, nad tím, co nás přesahuje, nad překročením soudu černé a bílé, stejně jako vymezení se z šablon obětí i viníků vlastního života. Otázky, které neztrácejí platnost a důvod, proč se jimi stále znovu zabývat. Eva Olmerová po sobě zanechala kontroverzní obraz ceny, kterou je někdy nutno zaplatit za hvězdný život pod reflektory, ale také velmi intimní náhled na cestu, kterou prochází kdokoliv, kdo je schopen o sobě prohlásit – já hledám štěstí, léta dlouhá a lásku, lásku s ním, snad je to touha, snad vášeň pouhá, snad jenom příliš často sním. Kde tedy leží jádro pudla Evy O…? Každá skutečnost může být zpochybněna, avšak… Jedinou neotřesitelnou pravdou zůstává její hlas.

  Osobitá herečka a zpěvačka Vanda Drozdová se v režii Barbary Herz představí v mnohovrstevnatém hereckém scatu. Scat v jazzu znamená improvizovaný zpěv, ve kterém jsou vlastními variacemi nahrazena původní slova dané melodie. V těsné souhře s diváky nalézá svůj vlastní jazyk, stejně jako prostor, ve kterém ožívá jak Eva Olmerová, tak i věcné, hravé i cynické možnosti, jak na ni nahlížet. Z postupně vrstvených poloh hlubokého prožitku, stylizované zkratky i věcných komentářů, groteskních epizod a tragikomických glos je stále patrnější, jakou sílu v sobě nese věta Evy Olmerové: ,,Mám dojem, že vím, co je to pravda a co pravda není.“

  V koncertu, který tvoří druhou polovinu večera …Vanda Drozdová zpívá dál zazní písně z repertoáru Evy Olmerové v osobité interpretaci Vandy Drozdové v doprovodu vynikajícího jazzového kytaristy a hudebního skladatele Martina Kostaše a přizvaných hostů. Tento hudební part tak přiloží zcela zásadní kamínek do fascinující mozaiky jménem Eva Olmerová.

  Gabriela Kostašová

  Foto: archiv inscenačního týmu

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.