Shayna Steele – špičkový jazz z New Yorku

Levné dárky, best dárky
 • Shayna Steele Quartet (USA/CZ) vystoupí v úterý 3. 6. 2014 ve 20 hodin na Staré Pekárně.
 • Shayna Steele (USA) – zpěv, Vít Křišťan – piano, Lukáš Kytnar – baskytara & kontrabas, Oliver Lipenský – bicí

  „Steele's vocal style and original songs combine R&B, soul, and jazz, inspired by diverse talents such as Ella Fitzgerald, The Temptations, and Aretha Franklin.“Dennis McMillon, San Francisco Bay Times

  „Zpěv a původní skladby Steeleové kombinují R&B, soul a jazz, inspirovány tak rozdílnými talenty jako jsou Ella Fitzgerald, Temptations a Aretha Franklin.“ — Dennis McMillon, San Francisco Bay Times

 • Shayna Steele – Brand New World from Found in Translation: The Songs of Kazuo Zaitsu

  Shayna Steele je prostě fantastická, netřeba víc dodávat… (viz Brand New World)

 • Shayna Steele

  newyorská jazzová zpěvačka, skladatelka a producentka je součástí tamnější hudební scény již od roku 1996. Její kolegové chválí její schopnosti, profesionalitu, obětavost a vůli neustále se zdokonalovat. Na pódiu i v nahrávacím studiu Shayna dokazuje, že s její „vokální silou“ je třeba čím dál tím více počítat. Shayniními dětskými zpěváckými idoly byli Stevie Wonder, Aretha Franklin, Chaka Khan a slavní Temptations. Zcela nečekaně, bez zkušeností s elektronikou navázala v roce 2005 spolupráci s Mobym (singl Raining Again, následovaly vokály pro Extreme Ways – Mobyho téma písně The Bourne Ultimatum (2007, Bourneovo ultimátum, známý film s Mattem Demonem) a na začátku roku 2008 pak slavné Disco Lies.

  Steele se začala věnovat více i komponování přibližně od roku 2002, kdy potkala pianistu a skladatele Davida Cooka, hudebníka, který doprovázel takové hudební veličiny jako Natashu Bedingfieldovou, oscarovou vítězku Jennifer Hudsonovou, Lizz Wrightovou a mezinárodní superstar Taylora Swifta. Steele a Cook si padli do oka lidsky i hudebně a jejich skvělá tvůrčí synergie se projevila již při spolupráci na debutovém EP Shayny Steele z roku 2004. Soul- funkový singl High Yella získal pozornost publika i lidí z branže a nastartoval Shayninu úspěšnou sólovou kariéru.

  Ona a její kapely od té doby sdílely pódium s hudebními hvězdami jako jsou George Clinton, Sugar Hill Gang a držitel Grammy, skladatel a trumpetista Dave Douglas. Sheyna Steele zpívala kromě mnoha jiných i s těmito zpěvačkami a hudebníky: Rihanna, Queen Latifah, Dolly Parton, Bette Midler, Kelly Clarkson, John Legend a Matthew Morrison. Steele brzy hrála samostatné koncerty v jazzových a hudebních klubech v Los Angeles, San Francisku, New Yorku, Miláně, Římě a Curychu a na obou stranách Atlantiku si vytvořila početnou fanouškovskou základnu. Shayna a její kapely nadále každoročně cestují po celých Spojených státech i Evropě.

  Ceny: 150 Kč předprodeje / 190 Kč na místě a jen 130 Kč při rezervaci přes mail sveda.art@seznam.cz do úterý 3. 6. do 16 hodin.

  Jiří Švéda

  Foto: Moby & Shayna Steele na jednom pódiu…

  Shayna Steele

  Shayna Steele & David Cook

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.