Skupina DVA objede s „Fónok“ středni Evropu!

Levné dárky, best dárky

Skupina DVA vyrazila na celojarní turné propagující desku Fonók, jenž vyšla v září 2008 u brněnských Indies Scope. Zahájila jej 13. února koncertem na festivalu Průvan ve Slaném a následující den v bratislavksém klubu A4.

Dvoučlennou kapelu manželů Kratochvílových naživo doprovázejí dvě výdžejky říkající si 2M, jenž pomocí meotaru, plátna a výtvarného arzenálu papírků, výstřižků, fixek a barevných folií dokreslují atmosféru koncertů. DVA hrají vlastní styl, který pojmenovali „folklór neexistujících národů“ a kombinují v něm zdánlivě nekombinovatelné prvky jako šanson, disko, beatboxové rytmy či freakfolkové písničkářství. Texty jsou ve vymyšlených jazycích, avšak připomínají svým zvukem a intonací nejrůznější světové jazyky. Koncertní turné čítá na 30 míst po České republice, Slovensku, Polsku, Německu a Rakousku.

DVA mají originální zvuk, přicházejí se svojí vlastní představou popu budoucnosti a proto nepřekvapí, že album Fonók je úspěšné i za hranicemi ČR. Čím dál větší množství koncertů mimo republiku to jen dokazuje. Během jara 2009 startuje distribuce desky také v Polsku, Japonsku, Německu, zemích Beneluxu, jednání probíhají i v Anglii. Stejně tak úspěchu alba pomáhá v zahraničí i fakt, že jej produkoval berlínský producent jménem Jayrope, známý spolupácí s takovými hvězdami jako Atari Teenage Riot, Rechenzentrum či Arto Linsay.

  • www.myspace.com/hudba2

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.