Slam poetry 2011 – finále

Levné dárky, best dárky
 • Regionální kola soutěže Slam poetry 2011 jsou uzavřena a finále začíná v brněnském klubu Fléda v sobotu 3. 12. 2011.

  Nováčky ve finále jsou: za Plzeň Taktika, za Pardubice Martina Malinová, za Ústí nad Labem Dan Binko, za České Budějovice Sláňa, za Frýdek Místek David Stypka, za Hradec Králové Martin Kačer. Z Prahy postupují ostřílení Mirek Kynčl a Bohdan Bláhovec, z Brna znovuobjevený Rostislav Kičbaž. Na jména vítězů ostravského a olomouckého kola zatím netrpělivě čekáme.

  Hosty večera budou dvojnásobný vítěz celostátní slam poetry Jakub Foll a skupina Jelení loje, „okouzlující, ženské, pěvecké tělísko s doprovodem“.

  Již tradičním moderátorem večera bude herec Jakub Žáček, který se u fanoušků slamu těší stejné popularitě jako její vítězové. Na after party zahraje Dj Mehdi. Finále začíná v 20.00 hod a lístky stojí 100 Kč.

 • Co je Slam poetry?

  Slam poetry nelze zaměňovat s autorským čtením či recitační soutěží. Autoři-performeři by se měli zaměřit tedy na to, co sdělují a jak to sdělují. Publikum je hlavním posuzovatelem tříminutového výkonu soutěžícího. Porota-publikum může během produkce dávat najevo svou nelibost či souhlas a tyto reakce jsou ve Slam poetry velmi vítané, dodávají vystoupení akčnost a dynamiku. Toto jsou základní slamová pravidla s dodatkem, že za překročení časového limitu tří minut a použití rekvizit mohou být soutěžící penalizováni.

  Porotu obvykle vybírá konferenciér či další organizátor soutěže náhodně přímo z přítomného publika před samotným zahájením soutěže – obvykle má porota pět až deset členů. Porotci přiřazují účastníkům soutěže body (od 0 do 10 nebo od 1 do 10).

 • Slam poetry má od roku 2011 upravená pravidla!

  Vítěz finále „2krát a dost“. Pokud se slammer stane již podruhé celostátním vítězem, nemůže se znovu do celostátní soutěže hlásit.

  Soutěž se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, statutárního města Brna, Nadace Intentio a Advokátní kanceláře Tomáš Rašovský.

  Ivo Pezlar

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.