Slavnostní otevření Sono Centra – Kryštof, The Straits a Marek Eben

Levné dárky, best dárky
 • Kryštof, Marek Eben a angličtí The Straits, tyto osobnosti mohli vidět návštěvníci slavnostního večera v brněnském Sono Centru. V pátek 2. 5. mohli hudební fanoušci poprvé navštívit celý komplex, tedy nejen hudební klub, ale i restauraci a hotel. Slavnostní večer zahájila kapela Kryštof, celým večerem návštěvníky provázel, jako zkušený lodivod, Marek Eben a závěr živé hudební produkce patřil vystoupení anglické legendy The Straits.

  První fanoušci přišli na zahřívací zkoušku klubu již v pátek 25. 4., kdy sál otestovalo duo GoldFish a vystoupila řada DJů. Oficiální otevření se uskutečnilo až o týden později, v pátek 2. 5. 2014, a to včetně spuštění provozu Sono Restaurace a Sono Hotelu. První tóny programu patřilx Ivo Spyder Křižanovi, ten již předtím uvítal hosty ve vstupní hale svým osobitým blues.

  Oslavu na hlavním pódiu zahájil Marek Eben, který kromě jiného zmínil: „… Tento dům je velmi výrazný, kdo ho jednou viděl, už vždy bude vědět, o co jde. A když člověk přijde dovnitř, rozhodně nebude zklamaný. Já jsem u nás nikdy podobný a tak unikátní prostor neviděl. Je úžasné, že Brno má tak kvalitní klub.“ Pak už se začalo hrát, Richard Krajčo a jeho kapela Kryštof jako první tohoto večera. O úspěchu koncertu vypovídá, že nadšení návštěvníci nechtěli Kryštof pustit z pódia. Ti nakonec po třetím přídavku uvolnili místo pro slavnostní okamžik.

  Šampaňským si připili Marek Eben, Richard Krajčo, Pavel Karlík a majitel Sono Centra Jiří Štopl a pokřtili Sono Centrum. Richard Krajčo pak při křtu popřál klubu stálé fanoušky. „Koncertujeme dvacet let, jezdili jsme stovku klubových koncertů ročně. Nyní z těch klubů zbyla hrstka. Tenhle klub je dělaný srdcem, pro lidi, aby byl dobrý zvuk, aby bylo dobře vidět, aby se návštěvníci cítili příjemně. Doufám, že to lidi ocení a budou sem chodit, nejen první rok, ale že klubu dají pět, deset, dvacet let.“

  Následovalo vystoupení anglické skupiny The Straits. Dva ze zakládajících členů Dire Straits, Alan Clark a Chris White se rozhodli pokračovat i po odchodu Marka Knoplflera a s pěticí muzikantů, kterou tvoří – Terence Reis, Steve Ferrone (z kapely Tom Petty and the Heartbreakers), Mickey Féat, Adam Phillips a Jamie Squire – hrají i ty nejslavnější skladby z repertoáru hvězdných Dire Straits.

  Vynikající večírek odstartoval první sezonu klubu, který si klade ty největší ambice a chce být hlavním kulturním místem nejen v Brně. Jak se mu to bude dařit, se můžete přesvědčit už na nejbližších koncertech.

  Výběr z programu:

 • 8. 5. N.O.H.A. (SRN)
 • 11. 5. Manfred Mann’s Earth Band (GB)
 • 14. 5. Peter Lipa Band (SK)
 • 22. 5. Bratři Ebenové (pořádá agentura Brnokoncert)
 • 5. 6. Jaromír HniličkaJazzová mše / charitativní koncert
 • 12. 6. Divadlo: Bláznivý Petříček, Jean-Luc Godard, hrají: Vojtěch Dyk a Tatiana Vilhelmová, režie: Peter Serge Butko (pořádá agentura Bujo Art Production)
 • 18. 6. Hradišťan – křest nové desky

  V podzimním programu budou:

  Kronos Quartet / King´s Singers (GB) / Take 6 (USA) / Dan Bárta / Lenka Dusilová / Lenka Filipová / Incognito (GB) / Yamato (J), OPSO a řada dalších

  Předprodej v síti Ticketportal

  Přemysl Štěpánek

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.