Slyšeli jste někdy piáno? A beatbox?

Levné dárky, best dárky

Vážení přátelé!

Přijměte pozvání na dnešní večer.

PROJEKT PIANOBOX: KLAVÍRNÍ BEATBOX PÁRTY

Ondry Havlíka a Zdeňka Krále.

Slyšeli jste někdy piáno? A beatbox? A to celé dohromady?

Ve středu 24. 9. ve 20:00 v kavárně Trojka
v Domě pánů z Kunštátu!

Neobvyklý hudebně – rytmicky improvizovaný večer.

Zdeněk Král je jazzšansonový brněnský skladatel a pianista. Ondřej Havlík je vítěz mistrovství ČR v beatboxingu. Spojení dvou bravurních muzikantů v ojedinělé hudební lahůdce jen v Trojce!

Hudební záběr Zdeňka Krále sahá od písní ve stylu folk&country, hudby jazzové, rockové, fussion, scénické, elektroakustické, čistě písňové až po hudbu vážnou. Nebrání se také mezižánrovým přesahům (např. od roku 1997 spolupracuje s bangladéšským zpěvákem Mohsinem Mortabou). Mimo to vystupuje jako klavírní improvizátor. Jeho improvizace se pohybují na hranici jazzu, rocku i romantizující klasiky. Skladby Zdeňka Krále byly provedeny kromě České republiky také ve Francii, Kanadě, Holandsku, Turecku, Rakousku, Portugalsku, Austrálii a Estonsku. Vystupuje s vlastní akustickou jazz-rockovou skupinou KK Band a též v seskupení Minach, které hraje šansony a divadelní písně. Koncertně vystupoval po celé republice, dále též v Belgii, Německu, Rusku, Rakousku a Turecku.

Ondřej Havlík, kromě toho, že je herec, je také mistrem republiky v beatboxu, jinak řečeno v mouth drumingu. Tedy v hraní na pusu. Jeho neskutečné kreace může obdivovat divák představení Lulu v Hadivadle, je k vidění a slyšení v divadle Polárka. A pravidelně na beatboxových koncertech v Domě pánů z Kunštátu. Svůj vztah k beatboxu vysvětluje: „S beatboxem jsem se setkal ve dvou vlnách. Nejdřív jsem si asi ve dvanácti letech začal zkoušet napodobovat hudbu pusou, ale o existenci beatboxu jsem nic nevěděl. Pak jsem se dostal na divadelní stáž do Holandska a protože tam divadlo za moc nestálo, pustil jsem se s jedním místním černochem do beatboxu. Za dva měsíce jsem se naučil klasickou beatboxovou techniku. To, co mi vyrostlo v puse, bylo dost nedefinovatelné. Klasické pojmenované prozkoumané techniky jsem ale neznal. Beatbox vznikl v sedmdesátých letech v New Yorku, ale zárodky beatboxu se dají vystopovat už v pravěku. Napodobování zvuků zvířat, rituální účely, prapůvodní rytmy. V Brooklynu v sedmdesátých letech se beatbox zformoval jako pátý element hiphopu vedle DJingu, brakedanceu, rapu a grafitů.“

Pavel Baďura

 • http://www.youtube.com/watch?v=CpmV0IrCueg&NR
 • http://www.denik.cz/moje_hobby/beatbox_ondra20070909.html

  Vaše Trojka – Dům Pánů z Kunštátu, Dominikánská 9, Brno

 • You may also like...

  1 Response

  1. gaylord napsal:

   graffiti se neskloňuje voe…

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.