Ten nejlepší jazz od našich severních sousedů

Levné dárky, best dárky

Michal Tokaj Trio je v ČR na rozsáhlém koncertním turné. Po Hradci Králové, Českých Budějovicích, Písku, Českém Krumlově, Praze, Liberci, Uh. Hradišti, Ostravě, Poličce a Břeclavi zavítá nakonec i k nám do BRNA.
Neděle 12.11. ve 20 hodin

klub Alterna, Kounicova 48, Listovy koleje, Brno

Michal Tokaj Trio (Polsko)

Michal Tokaj – akustické piano

Michal Baranski – kontrabas

Lukasz Zyta – bicí

Michal Tokaj se narodil v roce 1974. Absolvoval známou katovickou Akademii jazzové a populární hudby (1998). Od roku 1999 se pravidelně účastní mezinárodních jazzových festivalů (USA, Izrael, Německo). České jazzové veřejnosti je dobře znám z dlouholeté spolupráce s Jaromírem Honzákem, netřeba tedy vršit superlativy… Debutové CD jeho tria Bird Alone (Gats Production, Japonsko) dostalo v Polsku cenu Fryderik (polská Grammy) jako polská jazzová deska roku 2004. „Hudba jeho tria je prostě úžasná a určitě si u nás najde spoustu posluchačů,“ říká český jazzový kytarista David Dorůžka. Více viz: www.michaltokaj.com

Michal Baranski (1984) – vystudoval hudební školu v Katovicích, během své kariéry hrál na tak prestižních jazzových místech jako jsou Knitting Factory-New York, Jazz Bakery-Los Angeles, Berklee Performance Center-Boston, Vail Jazz Festival-Colorado. Absolvoval tři americká turné s jazzovým triem Triology a klarinetistou Bradem Terrym. Opakovaně se ve výročních žebříčcích umisťuje mezi třemi nejlepšími polskými jazzovými kontrabasisty. Spolupracoval se známými jmény světového jazzu (namátkou Bennie Maupin, Eddie Henderson) i stálicemi polské scény (Zbigniew Namyslowski).

Lukasz Zyta – je též absolventem zmiňované Hudební akademie v Katowicích. Mezi soutěžními oceněními, která získal, jsou ceny festivalů v belgickém Hoelaartu v Krakově a Katovicích a hlavní cena soutěže Jazz Drummers Meeting. Účinkoval na festivalech v Česku, Maďarsku a Belgii. Spolupracoval s hudebníky jako jsou Brad Terry, Kuba Stankiewicz a Grzegorz Nagorski.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.