Unur / Froe Char / Leto aka první akce Keftes Party v novém roce

Levné dárky, best dárky
 • Patrick Scott aka Unur (USA, Modern Tapes) bude v neděli 23. 2. od 20 hodin v Boru již potřetí. Ke slyšení i vidění bude pořádný post punk a electro. Unura doprovodí mademoiselle Froe char (FR, Modern Tapes) a indi popový projekt Leto (CZ, MMM).

  Unur je z Chicaga a můžete ho znát jako kytaristu kapely 97-shiki. V projektu Unur je to taky o kytaře, ale více do popředí vystupuje temný elektro zvuk a nálada jako z desek Joy Division. Patrick má na svém kontě několik EP, přičemž k aktuálnímu No Human Self jede tohle evropské turné. Oproti dřívějšímu Anywhere se v hlavní roli objevují osmdesátkové synťáky a ještě více epileptický background. Kytarová kvílení znějí jako normální sóla a tak celou nahrávku dostávají do velice přitažlivého kontextu. Klasický formát sloka / refrén je tady umocněný přímočarým tahem a zpěvné vokály dělají z No Human Self nejhitovější a zároveň nejsyrovější album letošního roku. Koncertní prezentaci zvládne Unur opět sám, jen za pomocí kytary, kláves, spousty krabiček a zpěvu.

  Francouzska Froe Char vydala své poslední album Fossils stejně jako Unur na americkém labelu Modern Tapes. Zádumčivé skladby plynou v jedné ose, aby se z ničeho nic přeměnily v zajímavý zvukový experiment. Synetizátor a elektronika, noir a duchařina.

  Žijí spolu v jedné místnosti, která je pro ně zároveň pracovna, zkušebna i ložnice. Leto tvoří manželský pár: filosof Roman a výtvarnice Beáta, známí z několika kapel a hudebních projektů z područí slezského labelu MamaMrdaMaso. Leto je jejich nejnovější projekt a dá se říct, že i nejpopovější. Na klávesovém pozadí stepují kytarové vyhrávky a celé to nadzvedává silný zpěv s českými texty. Leto mají prozatím split s dalším slezským projektem L´homme approximmatif a v současnosti nahrávají sovou debutovou desku, která vyjde na vinylu v průběhu letošního roku.

  Keftes Party

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.