Úspěšné turné Pražský výběr 2012 pokračuje koncerty v Brně a Pardubicích!

Levné dárky, best dárky
 • Dlouho očekávané turné Pražský výběr 2012 je právě v polovině. Zpěvák a klávesista Michael Kocáb, kytarista Michal Pavlíček, baskytarista Vilém Čok, bubeníci Klaudius Kryšpín a Jiří Hrubeš v plném nasazení a síle odehrají ještě dva koncerty – ve středu 21. 11. v Brně (KAJOT ARENA) a v sobotu 24. 11. v Pardubicích (ČEZ ARÉNA).

  První dva koncerty turné, tedy úvodní páteční v pražské Tipsport Areně a následující v ostravské Sareza Areně vidělo dohromady více jak 12 tisíc diváků. Návrat legendy na koncertní pódia přivítali s nadšením nejen fanoušci, ale také média, o čemž svědčí pochvalné recenze: „Skupina Pražský výběr si v pražské Tipsport Aréně, kterou zaplnila až po strop, nadělila comeback hodný skutečných rockových hvězd!“ (Stanislav Dvořák, Novinky.cz), „Staří pardálové dokázali, že na to pořád mají!“ (Jan Vedral, MF Dnes), „Návrat naplnil očekávání. Hra stála na excelentních výkonech, přičemž například Pavlíčkova sóla byla fenomenální.“ (Jaroslav Špulák, Právo), „Dvě hodiny se znovuvzkříšenou bandou se nesly v černém vtipu, typické ironii a skvělém hudebním výkonu. Pražský výběr zkrátka i po letech baví, stejně jako jejich analogový zvuk.“ (Kristina Bílá, Musicserver).

  Po Praze a Ostravě nyní také návštěvníky koncertů v Brně a Pardubicích čeká mimořádný hudební i vizuální zážitek. Uslyší všechny písničky z kultovního alba Straka v hrsti a druhé desky Výběr ve stejném pořadí a aranžích jako na deskách. Některé skladby jako například Bangabasava nebo Nádraží přitom zazní v „live“ provedení vůbec poprvé. Kapela má v zásobě několik exkluzivních přídavků, ale i legendární hity, které nepocházejí ze dvou výše zmíněných alb, třeba Olda je přítel můj, Komu se nelení tomu se ženění a další. Připravena je 26 metrů široká scéna, výkonná špičková zvuková aparatura, rozsáhlý světelný park a řada speciálních efektů a překvapení, z nichž některé vymysleli přímo členové Pražského výběru.

  Veronika Machková

  Foto: Martin Straka

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.