V Brně vystoupí polská vokální hvězda Octavia

Levné dárky, best dárky
 • Koncertem měsíce bude úterní (20. 5. od 20 hodin) vystoupení polské vokální zpěvačky Octavie naStaré Pekárně v rámci festivalu Jazz do regionu.
 • Octavia Quartet (Polsko/CZ): Octavia (Polsko) – flétna, zpěv, Petr Beneš – piano, Lukáš Kytnar – kontrabas, Marek Urbánek – bicí

  Oktawia Kawęcka (umělecké jméno Octavia) je zpěvačka, flétnistka, aranžérka. Její živá vystoupení hýří mnoha odstíny, od klasických jazzových standardů k vlastním písničkám, ovlivněným kromě jiného i klasickou hudbou. Octaviiny aranžmá kombinující svěží a moderní sound současnosti s jejím pietně oddaným postojem k tradiční (myšleno moderní) jazzové hudbě. Octavia vystudovala hudební akademii F. Chopina ve Varšavě a poté pokračoval ve studiích v Itálii (známá konzervatoř Santa Cecilia v Římě). Octavia je dnes považována za jednu z nejnadějnějších nových tváří polského jazzu a společně s Karolinou Glazer za zřejmě nejlepší současnou polskou jazzovou vokalistku, která se prosadila i v západní Evropě. Její debutové album, jež vyšlo v roce 2008, patřilo mezi nejzajímavější polské desky roku. Nyní připravuje v Londýně spolu s bývalým kytaristou Amy Winehouse, Nigerijcem Femim Temowo, své druhé autorské CD.

  Cena 150 Kč předprodeje /190 Kč na místě a jen 120 Kč při rezervaci přes mail sveda.art@seznam.cz.

  Jiří Švéda

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.