Ve středu TOXIQUE

Levné dárky, best dárky

METRO MUSIC BAR ve středu 4. 2. uvádí koncert kapely TOXIQUE, která si může na „svůj účet“ připsat již mnoho úspěchů. První nasazený singl „Two Sides“ byl během měsíce katapultován do první desítky žebříčku IFPI Rádio Cz50 a patří tak mezi nejhranější české skladby v rádiích. Dostat se mezi nominované do soutěže Eurosong nebo RGM Hudebních cen Óčka 2007 je také prestižní a ne jednoduchá záležitost.S velkým očekáváním přišla na hudební trh kapela TOXIQUE se svým debutovým albem. Pokud byste ho chtěli někam zaškatulkovat, tak se asi trochu zapotíte.

V toxickém hudebním světě můžete najít prvky retro-popu, progressive-soulu, britpopu, hip-hopu i jazzu. Pestrou a originální hudební koláž sjednocuje nezaměnitelný hlas zpěvačky Kláry Vytiskové.

  • Klara Vytisková zpěv
  • Patrick Karpentski kytara
  • Viliam Béres klávesy
  • Jan Lstiburek basová kytara
  • Roman Vícha bubny

Chcete vědět co se stane, když se hodí do zkumavky výjimečný hlas dívky, o kterou se popralo víc chlapů než byste dokázali spočítat a hudební perfekcionismus čtyř individuí, permanentně intoxikovaných hudbou? Těžko říci.

Ale možná pomůže, když si pro odpověď zajdete na koncert TOXIQUE.

Legenda praví, že se dali dohromady při mytí baněk v utajovaných laboratořích Vysoké Školy Chemicko-Technologické. Nelze to vyloučit.

Jiní tvrdí, že se ani expertům z ústavu pro potlačování hudebního nadšení Ježkovy konzervatoře nepodařilo intoxikované jedince zbavit vedlejších kreativních účinků. Byli proto transportováni do liquidační zóny, aby je semlela mlýnice šoubyznysu. Zdá se, že se nepodařilo ani to a dnes už se jen stěží dopátráte pravdy.

Jisté je, že jsou tu a jejich hudba je plná jedovatě krásných a nakažlivých zvuků. Jejich melodie, motivy a riffy dokáží svou lehkostí uchvátit nejednoho posluchače, takže pozor – POSLECH JEN NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!

Hudba TOXIQUE jde napříč hudebními žánry. Sami členové tvrdí, že hrají hudbu na pomezí retropopu, souljazzu a grooverocku. Mezi hlavní vzory uvádějí hudebníky jako jsou Stevie Wonder, Amy Winehouse, Gwen Stefani, John Mayer nebo kapely jako Moloko, Morcheeba a jim podobné …..

Hudebníci TOXIQUE spolupracují na naší scéně se spoustou dalších umělců, k nimž se řadí třeba Lenka Dusilová, Yvonne Sanchez, Ondřej Konrád nebo Kamil Střihavka.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.