Více kapel, lepší zvuk a netradiční akce na čerstvém vzduchu. Klub Fléda otevírá rok 2015 s novým programem a investicemi

Levné dárky, best dárky
 • Brněnský klub Fléda pokračuje v sérii změn a inovací, které nastartoval v loňské sezoně. Plány produkčního týmu zahrnují nejen výrazné programové novinky, ale také zásadní modernizaci technické aparatury a otevření nové letní scény.

  Pozornějšímu divákovi v minulém roce nemohly uniknout změny, které Flédu posunuly ke středoevropské klubové špičce. Již prvním pohledem šlo zaznamenat opravenou fasádu domu. Úprav se dočkal také interiér klubu, který loni prošel první fází renovace a díky architektům a designerům dostává moderní vzhled. Ke zvýšení úrovně klubu přispěl i nákup špičkové zvukové aparatury od firmy d&b audiotechnik v hodnotě přes tři miliony korun. „Při renovaci a přípravě nového designu jsme si vybírali osvědčené architekty a designéry. S modernizací aparatury nám naopak pomohla zpětná vazba a zkušenost vystupujících kapel. Výsledná kombinace příjemného interiéru a perfektního zvuku nás hodně mile překvapila, což se po desíti letech v branži moc nestává,“ dodává Lukáš Stara, provozovatel klubu Fléda.

  Investice do klubu budou pokračovat i v roce 2015. Změny čeká především hlavní pódium, které bude rozšířeno a upraveno tak, aby vyhovovalo technickým nárokům velkých hudebních hvězd. Méně viditelným, ale přesto důležitým krokem, bude i posílení spolupráce s neziskovým sektorem a nevládními organizacemi. Na sklonku roku 2014 Fléda totiž získala mezinárodní certifikát Hard&Smart, který garantuje návštěvníkům bezpečnost a kvalitní zázemí klubu. Součástí certifikátu je závazek šířit osvětu zaměřenou na boj proti návykovým látkám, bezpečný sex a zábavu bez rizika. Po pozitivních ohlasech hodlá Fléda v roce 2015 v kampani Hard&Smart pokračovat a nadále prohlubovat vazby s organizacemi, které se touto problematikou zabývají.

  Hudební klub tvoří hlavně program, o jehož úrovni svědčí řada vyprodaných akcí z podzimu 2014. Na jaro připravil dramaturgický tým Flédy několik desítek akcí, v nichž nechybí světové hvězdy ani tuzemské hudební stálice. „V březnu pódium ovládnou dvě velká zahraniční jména, na jejichž vystoupení pracujeme už několik měsíců. Hvězdy indie scény The Subways a kouzelníci na pomezí rocku trip-hopu Archive přivezou do Brna nejen oslnivou show, ale hlavně zážitek, který se nebude jen tak opakovat,“ říká Ondřej Bača, dramaturg klubu Fléda. Neméně silný zážitek slibuje i dubnový koncert amerických Wovenhand, kteří na pozvání k.y.e.o. shows předvedou uhrančivou směs country, alternativního rocku, punku a neofolku. Milovníky elektroniky a klubové noci Elektra pak v dubnu potěší příjezd Johna Digweeda.

  Ojedinělou programovou položkou bude i hudební vzpomínka na nedávno zesnulou Lenku Zogatovou, hybatelku brněnského a česko-slovenského kulturního dění. Za hranice Flédy se pak tým Level B Production vydá při přípravách koncertu Monkey Business, jež zahrají 22. května netradiční koncert přímo na hradě Špilberk. „K blížícím se 15. narozeninám si Fléda nadělí i sesterskou letní scénu. Ta oživí dění na brněnské přehradě a zpestří návštěvníkům parné dny strávené v Bystrci,“ uzavírá Lukáš Stara. Prosluněná scéna v plážovém stylu TIKI baru vzniká právě nyní a přinese především pohodovou plážovou atmosféru, originální letní nápojový lístek a kvalitní program.

 • O klubu Fléda

  Historie kulturního prostoru Flédy se datuje již do roku 1911. Na počátku 19. století vznikl v místě dnešního klubu kabaret Brüner Fledermause (Brněnský netopýr), který byl oblíbeným podnikem pro zábavu vojáků i intelektuálů. Během let název kabaretu zlidověl a jeho dramaturgie byla stále odvážnější. Fléda se například stala jednou z prvních scén, které v Brně hostily jazzové koncerty. V 70. a 80. letech byl prostor přestavěn na televizní studio, známé jako Netopýr. Hudební éra Flédy se opět nastartovala po roce 2001, kdy byl interiér domu na Štefánikově ulici přebudován na hudební klub. Od roku 2004 provozuje Flédu produkční tým Level B production, který z klubu vytvořil jeden z nejlepších hudebních prostor v České republice.

  Dramaturgie klubu je velmi rozmanitá a představuje jak zavedené kapely, tak mladé umělce a rodící se hudební směry. V programu naleznou své pevné místo větší a produkčně náročnější koncerty zahraničních hvězd i skromnější a autentické přehlídky lokálních hudebníků. Kromě koncertů je Fléda stabilní scénou pro klubové noci (Elektra, Vendeta, Vibe). Ty jsou vždy zaměřeny na konkrétní hudební žánry a aktuální trendy. Od roku 2001 se na pódiu Flédy vystřídalo více než 1000 interpretů, jejichž vystoupení zhlédl téměř milion hudebních fanoušků.

  Přemysl Štěpánek & Veronika Duchoňová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.