Vitalic: Totální elektro masakr na Flédě

Levné dárky, best dárky

Electrofilky a electrofilové, pozor! Francouzský electro-maker Vitalic aka Pascal Arbez-Nicolas míří do Brna! Hlavní hvězda páteční párty Elektra v brněnském klubu Fléda a zvukový iluzionista v jedné osobě vás bezpochyby dostane další sadou neuvěřitelně fantastických electro-tracků.

Vitalic live @ Elektra

1.12.

Fléda

Live: Vitalic (F), Southeast

DJs: Orbith, Maxime, Ian Fuzzy, Michael Scuberman

Podle mnohých zdrojů původem Ukrajinec pocházející z tradiční ukrajinské rodiny živící se prodejem kožešin. Po pádu berlínské zdi emigroval do Německa, kde přežíval díky krátkodobým pracím a dokonce i prostituci. Ale nevěřte všemu, co se napíše.

Vitalic je a podle všeho má i hodně bujnou fantazii. Pascal často o svém aliasu Vitalic mluví ve třetí osobě a ve zprávách o jeho životě si nikdy nemůžete být jistí, zda je to pravda či ne. Stoprocentně jisté je ale to, že Vitalic je skvělý muzikant, kterého díky jeho produkci zná celý svět.

První Pascalova produkce se oficiálně dostala na svět v letech 1996 a 1997 prostřednictvím lokálního labelu Choice. Tehdy ještě vystupoval pod pseudonymem Dima. V roce 2001 vyšel na V/A kompilaci labelu Kobayashi Records první track pod pseudonymem Vitalic nazvaný „Everything Is Ok“.

Zlom nastal tehdy, když se seznámil s Michelem Amatem aka The Hackerem a ten poslal některé Vitalicovy tracky Dji Hellovi. Tomu se jeho produkce zalíbila a v roce 2001 vyšel na labelu Gigolo records release nazvaný „Poney EP“ – deska o bolesti poníků v zábavních parcích. Tento dvanáctipalec se stal jedním z neprodávanějších v historii vydavatelství a hráli ho snad všichni od Aphexe Twina, přes Richie Hawtina, Erola Alkana, 2 Many DJs až např. po Laurenta Garniera a Tigu.

Díky „Poney EP“, na kterém najdete hned čtyři fantastické electro tracky, se Pascal Arbez aka Vitalic stal známým po celém světě a tato kultovní deska ho odpálila do pozice světové superstar. Po několika dalších 12” a remixech např. pro Daft Punk, Bjork či Royksopp, spatřilo v roce 2005 světlo světa i Vitalicovo debutové a opět hodně povedené album „OK Cowboy“.

Pascal na tvorbě hudby spolupracuje např. s DJ Toniem, zpěvačkou Lindou Lamb (naposledy na tracku „The Bells“) a s již zmiňovaným The Hackerem. Po zaregistrování se na www.vitalic.info si můžete stáhnout celou řadu záznamů jeho živých vystoupení, při jejichž poslechu se sami přesvědčíte, jak strhující show dokáže Vitalic rozpoutat.

Text: Level B production

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.