Vychází Haubertův Masakr & Hašiš

Levné dárky, best dárky
 • Jan Haubert, zpěvák, frontman a svými texty také původce poetiky nestárnoucího punkového orchestru Visací zámek se v posledních šesti letech představil třemi knižními tituly i jako literát. Po dvouleté pauze od posledního z těchto publikačních počinů se letos rozhodl natočit desku mluveného slova s neobyčejným názvem Masakr & Hašiš, která je pestrým výběrem pozoruhodných pasáží z jeho tří knih.

  CD Masakr & Hašiš pojal Jan Haubert jako veskrze autorské dílo včetně spolupráce na podobě obalu a drobných hudebních meziher, které zkomponoval a zahrál. Z 13 čísel desky, na níž čte, vypráví a recituje, pocházejí čtyři ukázky ze sbírky Básně aneb Visací zámek podle Jana, čtyři z knížky drobných próz Všelijaké povídky a čtyři z nejúspěšnějšího titulu, vzpomínkové knihy Hluboká orba aneb 20 let Visacího zámku. Ta se po své nominaci na Cenu Josefa Škvoreckého dočkala nejprve dotisku prvního vydání a v loňském roce i vydání nového v aktualizované grafické podobě. Konečně třináctý a poslední text na sedmdesátiminutové desce je jediný dosud nepublikovaný, který poskytne vysvětlující klíč k názvu celé desky a v němž se v pozadí ozývá autentický záznam z vystoupení Visacího zámku před téměř dvaceti lety v pražském klubu Na Petynce.

  Obal desky Masakr & Hašiš, kterou Jan Haubert natočil autenticky s jednoduchými technickými prostředky v soukromí svého bytu, doplnil vynikajícím komentářem Petr Váša. Desku Masakr & Hašiš vydává stejně jako všechny Haubertovy knižní tituly brněnské nakladatelství Julius Zirkus. Desku distribuuje www.kosmas.cz.

  Hanka Vojtěchová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.