Vypsaná fiXa zahraje na Flédě

Levné dárky, best dárky
 • Ve středu 15. prosince se Vypsaná fiXa po Japonsku a Slovensku zastaví také na Flédě! Jedna z nejpopulárnějších českých kapel bodovala tento podzim také poměrně úspěšně v zahraničí! Nejříve absolvovala tour po Japonsku, kde strávila 10 dní na tour s kapelou Doping Panda.

  Frontman kapely Márdi prozradil: „Zjistili jsme, že naše hudba může fungovat i na lidi, kteří mají úplně jinou mentalitu a vůbec nám nerozumí, o čem zpíváme a jediná vodítka, která mají, jsou energie a melodie.“ Poté absolvovala i tour po Slovensku a do třetice „zahraničně dobrého“ slavila úspěch i v Polsku, kde si titulní píseň z alba Klenot oblíbilo Polské rádio 3 a zařadilo ji do své hitparády!

  Ve středu se představí konečně i brněnskému publiku před zaplněnou Flédou!

  Vypsaná fiXa je oblíbená česká hudební skupina hrající punk, respektive punk-pop. Kapela vzešla v roce 1994 v Pardubicích z rozpadající se skupiny K.R.K. Její tvorba je proslulá zajímavými básnickými – často surrealistickými texty, jejichž autorem je frontman Michal Mareda známý jako Márdi. V jeho písních je patrná inspirace například Williamem Saroyanem nebo Gabrielem Garcíou Márquezem. Největším vzorem Vypsané fiXy byli a jsou Pixies. Pardubická parta je především koncertní kapelou, hraje po celé republice, je jedním z nejvytěžovanějších hostů letních festivalů a vyjíždí za hranice (Polsko, Německo, Nizozemsko, Itálie). Drží si stovku koncertů ročně.

  Fléda / 15. 12./ Start: 20:00 / Vstupné: 180 Kč

  Tomáš Ondráček

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.