Výsledky 1. ročníku cen VINYLA

Levné dárky, best dárky
 • V sobotu 10. března proběhlo na Flédě slavnostní vyhlášení 1. ročníku hudebních cen Vinyla. Přinášíme krátké ohlednutí za tímto večerem.

  Cenu Deska roku si odnesla kapela B4 za svoje dvojalbum Didaktik Nation Legendary Rock. „Jejich album je silné jak po zvukové a muzikantské stránce, tak jako myšlenkový koncept,“ komentuje Pavel Klusák, jeden z členů rady ceny Vinyla.

  Vítězem v kategorii Objev roku se stali Fiordmoss. „Důvod, proč jsou právě oni objevem roku 2011, je jednoduchý – je to především obdivuhodný kvalitativní posun, kterého dosáhli za poměrně krátký časový úsek,“ vysvětluje další člen rady Jiří Špičák a doplňuje: „Na první poslech nenápadné uskupení se během loňského roku stalo plnohodnotnou kapelou, nikoliv jenom nápodobou nebo revivalem, jak je v tomto žánru zvykem.“

  Za Počin roku byl zvolen Festival Creepy Teepee. „Kutnohorské Creepy Teepee je jediný festival konaný v České republice, jehož dramaturgie se může srovnávat s podobnými akcemi na nezávislé scéně kdekoliv ve světě,“ dodává Karel Veselý, člen rady Vinyla.

  Ceny jsou předány a nezbývá nic jiného než pogratulovat všem vítězům, ale i samotné ceně Vinyla za úspěšný a napínavý první ročník.

  Rovněž připomínáme, že Fiordmoss, objev roku dle Vinyly, zahrají 25. dubna na Flédě společně s Floexem, který si nedávno zase odnesl dvě žánrové ceny Anděl.

  Andrea Vojtěchovská

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.