12 hodin pro Petra Veselého

Levné dárky, best dárky

Výstava obrazů na Sklepní scéně Centra experimentálního divadla se koná v neděli 11. února 2007 od 10:00 do 22:00hod., v 19.30 je provázena hudebně-literárním programem.Kromě vlastních divadelních představení pořádá Divadlo U stolu každý měsíc jednodenní malířskou či sochařskou výstavu nebo komorní koncert. Jde o setkávání divadla s výtvarnými a hudebními projevy přátel a umělců, kteří se pokoušejí v rovině sobě vlastních výrazových prostředků artikulovat motivy blízké Divadlu U stolu.
Výstavy uvádíme pod názvem 12 hodin pro…
Koncerty uvádíme pod názvem Večer pro…

Imaginární svět Petra Veselého (1953) se točí kolem důvěrně známých,všedních a zdánlivě bezvýznamných věcí a témat, které jsou součástí jeho každodenní „sakrální“ reality. Jeho malba se důsledně napájí z osobních prožitků a zůstává u jednoduché, prosté, minimální fabulace. V jistém smyslu jsou jeho obrazy jakýmisi posvátnými „ikonami všednosti“. Přesto se jeho – na samou dřeň redukovaná malba – pozvolna proměňuje. Autorova zatím poslední výstava v Brně (Galerie Ars, listopad 2005) nepostrádala inovační moment – tentokrát nápadně upozornila na důležitý aspekt jeho prací: na linii, která ho přivedla téměř na pozice geometrické malby. Východiskem jsou opět konkrétní motivy, které mají v ikonografii Petra Veselého své nepřehlédnutelné místo „okna“ (cyklus z roku 1994), „podlaha“ (1993), „poličky“ (1998), „pokoje, stropy“ (2005) atd.

(Dle recenze výstavy v Galerii Ars: Kaliopi Chamonikola: „Veselého geometrie“, Ateliér 2/2005)

Výstava se koná na jevišti i v hledišti sklepní scény. Je přístupná od dopoledních hodin a v 19.30 je provázena hudebně – literárním programem. Vstup volný.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.