Červen 2011 v HaDivadle

Levné dárky, best dárky
 • Na závěr sezony připravilo HaDivadlo ve spolupráci s dalšími partnery celou řadu mimořádných akcí: projekce filmu Teplé škvarkyEKG o lásce a undergrounduFest ival improvizacemiFest: festival mikrointervalové hudby – DOT 504.
 • Ve středu 8. června od 21:30 po představení Doma u Hitlerů proběhne projekce filmu
  Anny Štětinové Teplé škvarky: šest obrazů o Mariánu Pallovi a jeho životě, nápadech,
  umění a kouzelné Miriam. V hlavních rolích herci HaDivadla Erika Stárková a Martin
  Siničák
  . Vstup zdarma.

 • Ve čtvrtek 9. června od 19:30 další brněnské vydání kultovního hudebně-literárního kabaretu EKG Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše, tentokrát na téma O Lásce a Undergroundu. Autoři pozvali do brněnského HaDivadla českou básnickou legendu Ivana Martina Jirouse, básníka, performera a hudebníka Tomáše Vtípila, spisovatele Egona Bondyho a další hosty. Hrát bude pouliční kapela Urband.

  Protagonistů jsme se zeptali, proč právě Underground? „Miluju ježdění metrem, podzemí je inspirace,“ vysvětluje Rudiš. „Já mám zase rád hřbitovy. V podzemí do toho člověku nikdo nekecá,“ doplnil Malijevský.

  EKG je literárně hudební kabaret, který ve spolupráci s Divadlem Archa pořádají Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš od počátku roku 2007. EKG je dnes nejvýznamnější českou scénou zaměřenou na živou literaturu a vědomě přehlíží hranice mezi žánry a generacemi. Protagonisté udržují pořad na pomezí literárního čtení, hudebního večera a divadelního kabaretu, každé představení je premiérou i derniérou zároveň. Důležitou roli hraje improvizace, komunikace s publikem a autorský přednes obvykle zcela nových textů současných českých spisovatelů.

 • Sobota 11. června 2011 bude patřit Festivalu improvizace, který pořádají Služebníci lorda Alfréda. Divadlo teď a tady, kouzlo okamžiku! Divadelní, hudební, pohybová, rapperská improvizace… a možná přijde i kouzelník. Vystupují: P. Váša, P. Nadaud, J. Kyncl, J. Zajíček, D. Šišková, Don Hobliňon, Maniak ,O. Klíč, P. Všianský, P. Seriš, M. Chovanec, D. Jiřičková, A. Duchaňová, Filigrán, Atelier, Služebníci lorda Alfreda – Jukebox, Comedy Express.
 • V úterý 15. června 2011 od 21:00 hodin se uskuteční jeden z koncertů festivalu mikrointervalové hudby miFest. Cílem festivalu je představit široké veřejnosti mikrointervalovou hudbu. Tedy takovou, ve které se pracuje s odlišnými intervaly, než na jaké je ucho evropského posluchače za posledních dvě stě padesát let navyklé. Zároveň bude snahou posluchačům předvést, že změny v systému ladění nejsou pouhou bezduchou hříčkou současných avantgardních skladatelů, ale mají svůj význam i oporu jak v historii evropské hudby, tak v hudebním světě odlišných kultur. Koncert většiny interpretů bude předcházet krátký teoretický úvod, který ozřejmí konkrétní systémy ladění použité ve skladbách. Festival je kromě nadšenců pro mikrointervaliku především určen všem, kteří se nebojí objevovat nové hudební světy. Akce s tímto zaměřením nemá v České republice obdoby, proto čekejte neočekávané, přijďte na festival a slyšte neslýchané!
 • V sobotu 18. června 2011 od 20:00 se na scéně HaDivadla představí taneční soubor DOT 504 s choreografií Lenky Vágnerové a Pavla Maška Man Hunt. V tomto duetu se dva lidé rozhodli zažít lov. Jak bude vypadat závisí na tom, jaká pravidla budou nastolena. „Žiji ve světě bez zvířat, postrádám jejich pravidla.“ Pořádá Tanec Praha a Natřikrát.
 • Teplé škvarky

  8. června 2011 od 21:30 v HaDivadle.

  Film Anny Štětinové o Mariánu Pallovi. Hrají: Erika Stárková, Martin Siničák a další. Vstup zdarma.

 • EKG o Lásce a Undergroundu

  9. června 2011 od 19:30 v HaDivadle

  Literární kardiogram Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše. Hosté: Ivan Martin Jirous, Tomáš Vtípil, Egon Bondy a další. Hraje Urband.

  Vstup 150/100 Kč.

 • Festival improvizace

  11. června 2011 od 17:00 v HaDivadle

  Divadlo teď a tady, kouzlo okamžiku. Vystupují Váša, Nadaud, Maniak, Filigrán, Služebníci lorda Alfréda a další.

  Vstup 120/80 Kč.

 • miFest – festival mikrointervalové hudby

  15. června 2011 ve 21:00 v HaDivadle

  Festival je kromě nadšenců pro mikrointervaliku určen všem, kteří se nebojí objevovat nové hudební světy. Akce s tímto zaměřením nemá v České republice obdoby.

  Vstup 150 Kč (platí i na koncerty 14. – 16. června v kavárně Podobrazy a Hudebním sklepě)

 • DOT 504: Man Hunt

  18. června 2011 ve 20:00 v HaDivadle

  „Žiji ve světě bez zvířat, postrádám jejich pravidla.“ Koncept a choreografie: Lenka Vágnerová a Pavel Mašek.
  Vstup 170/140 Kč

  Jan Havlice, dramaturg HaDivadla

  Lucie Drlíková

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.