Což takhle dát si divadlo?

Levné dárky, best dárky

V úterý 20.4. Vás v 17:00 hodin potěší v Jazzcafé Podobrazy (Moravské náměstí 1a) Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě s programem:

DIVADLO LÍŠEŇ: „T-24 zasahuje…“

Divadlo Líšeň je nezávislý profesionální soubor založený v roce 1998 v Brně. Pro jeho tvorbu je typická výrazná stylizace vycházející z experimentu s výtvarnem, zvukem, hudbou a pohybem. Část dosavadní produkce divadla Líšeň tvoří loutkové inscenace pro dospělé. Líšeň při své práci využívá staré tradiční divadelní postupy a formy (inspiruje se např. lidovým divadlem, orientálními způsoby jevištní práce) a objevuje nové a neobvyklé možnosti jejich použití. Jednotlivé inscenace jsou výsledkem dlouhodobé tvůrčí práce a doba jejich vzniku se pohybuje okolo jednoho roku. Uvádějí se pak po celé republice a v cizojazyčných verzích putují po evropských festivalech.

Nejnovější inscenací divadla Líšeň je jevištní reportáž Putin lyžuje, která čerpá z Ruského deníku zavražděné novinářky Anny Politkovské. V současné době divadlo sídlí v Brně-Líšni na ulici Ondráčkově, kde rekonstruuje městskou částí pronajatý objekt bývalé hospody s kdysi funkčním sálem. Zatím proto hraje v prostorách v centru Brna – Kavárně Trojka, v Divadle Husa na provázku ad.

Kromě vlastní tvorby divadlo Líšeň také pořádá pravidelný festival (letos v září proběhne už jeho dvanáctý ročník) i další kulturní akce. V rámci projektu Divadlo zapomenutému publiku navštěvuje diváky, pro které je divadlo v běžné formě obtížně dostupné (v ústavech sociální péče, psychiatrických léčebnách, uprchlických táborech nebo dětských domovech).

Na Brněnském Lunaparku představí „T-24 zasahuje“.

v doprovodném hudebním programu již známí:

TRES QUATROS KVINTET

Jazzové standardy v podání melodického kouzlení saxofonu, kláves, basy, kytary a bicích. Nechte se unést klasickými songy s novou tváří a jazzovým duchem.

Lucie Karafiátová

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.