Čtrnáctý ročník festivalu TRIALOG v Brně

Levné dárky, best dárky

Drazí přátelé, vážení hosté,

je tomu tak již po čtrnácté, kdy se scházíme v Mahenově divadle v Brně, abychom shlédli přehlídku činoherních souborů národních divadel, k nimž se v posledních ročnících připojily také další prestižní divadelní domy. V programu přehlídky Trialog se od počátku odráží hledání nových a neprošlapaných cest „velkých činoher“, které ctí povinnost následovat tradici, zároveň ji však oživovat a obohacovat o nové. Cíl to jistě není snadný a blížíme se k němu často křivolakými uličkami. Spojovat naše historické vědomí s dnešním, aktuálním pohledem je však naší povinností.V roce 2006 se na čtrnáctém ročníku festivalu Trialog v Brně sejdou představení, jejichž spojníkem se stala německojazyčná dramatika. Není to volba nahodilá – nejvíce oceňované události prošlé divadelní sezóny totiž pocházejí právě z okruhu německy psané dramatiky. Všechny inscenace přehlídky vzbudily nebývalý zájem diváků i odborné kritiky, některé z nich dokonce získaly nejvyšší divadelní ocenění (Cenu Alfréda Radoka, Cenu MAX, Dosky).
Je nám velkou ctí, že vedle našich tradičních a vážených hostů, národních divadel z Prahy, Ostravy a Bratislavy, můžeme letos poprvé přivítat i řadu kolegů z dalších divadelních scén. Naše hosty také letos poprvé uvítáme ve zrekonstruovaných prostorách Reduty na Zelném trhu. Mimořádnou událostí letošního Trialogu budou také návštěva a diskuse s dramatičkou Deou Loherovou a jedinečná příležitost shlédnout výstavu k životu a dílu Thomase Bernharda.
Věříme, že i letos Vám Trialog 2006 přinese především mnoho nezapomenutelných divadelních zážitků, příjemných chvil a přátelských setkání.

Na setkání s Vámi se těší,

Mgr. Zdeněk Prokeš,
ředitel Národního divadla v Brně

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.