Divadelní kontejner 2014

Levné dárky, best dárky
 • Festival nezávislých divadel na konci léta je podtitulem festivalu Divadelní kontejner 2014, který se uskuteční od 29. 8. do 7. 9. pod širým nebem v jedné z brněnských ulic.

  Nápad vznikl v hlavách části koordinátorů akce Týden města 2014, které nadchl způsob realizace projektu Moje náměstí. Proto se nechali inspirovat a rozhodli se uspořádat divadelní festival, jehož dominantou bude velký transportní kontejner.

  Koncept festivalu je postavený na instalaci skladového kontejneru, který bude sloužit jako zázemí a site specific prostor pro divadlo. Akce nabídne platformu pro nezávislá, nejen brněnská divadla, která se tímto způsobem zapojí do dotváření atmosféry babího léta v Brně.

  Divadelní kontejner je zacílený na širokou, ale především pracující veřejnost, které chce ukázat, že i na přelomu srpna a září léto nekončí. Zábavě a setkávání pod širým nebem ještě není konec. Taky chce ukázat i jiný pohled na běžnou brněnskou ulici, a to v kontextu nezávislé divadelní kultury.

  Festival nabídne divadla jako například Aldente, divadlo DNO, divadlo II. pád, improvizační show a stand-up komika Radka Petráše a další.

  Divadelní představení budou vždy v podvečerních hodinách a v některých případech bude večer po představení i hudební produkce, například kapela Acoustic Fields, Hawaii Swing Society, písničkář Filip Drlík, skupina Čohanas a další. Navíc o víkendu budou na programu odpoledne i pohádky a programy pro děti divadlo Plyšového medvídka nebo Klaun Čiko. Na to a mnoho dalšího se můžou Brňáci těšit na přelomu srpna a září pod širým nebem.

  Hanka Stříbrná – produkce, dramaturg

  https://www.facebook.com/divadelni.kontejner?ref_type=bookmark

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.