Divadlo Feste uvádí premiéru inscenace Dluhobaroni 0.0.

Levné dárky, best dárky
 • Nové představení Divadla Feste můžete ochutnat a vyslovit se k němu na veřejné zkoušce 6. května v 19:30 v Kabinetu múz a na premiéře 28. května opět v 19:30 tamtéž.
 • Koncept, režie: Jiří Honzírek

 • Asistentka režie: Olivia Fanturová
 • Dramaturgická spolupráce: Kateřina Menclerová
 • Hudba: Tomáš Vtípil
 • Produkce: Martina Dobrovolná

  „Tu laskavost vám prokážu, a rád. Půjdem hned k notáři a sepíšem tam prostý úpis: nesplatíte-li tehdy a tehdy dohodnutou sumu na dohodnutém místě, pokutou budiž, spíš jen tak, jenom pro zasmání, jediná libra masa vyříznutá z té části vašeho bělounkého těla, kterou si určím z dovolením já.“

  Kupec benátský, W. Shakespeare

  Nezvladatelná zadluženost patří k nejvážnějším problémům devastujícím českou společnost. Tento stav má své počátky v období před více než desíti lety, kdy u nás vznikl institut exekuce. Vágně definované kompetence exekutorů však měly často za následek diskriminaci dlužníků. Někteří právníci označují tuto dobu jako „džungli”. V posledních pěti letech byly nařízeny téměř čtyři miliony exekucí. K nim se často vážou závažné sociální problémy, z jejichž pavučiny se jen velmi těžko uniká.

  Stupňující se tlak na změnu těchto poměrů už se však projevuje: snaha politiků posilovat důstojnost dlužníků, snižovat exekuční náklady a přesněji definovat pravomoce exekutorů roste. Za oněch více než deset let však život v „exekuční džungli” poznamenal nespočet lidí. Vědí, že své dluhy nikdy nesplatí. Neustále se soudí. Adaptovali se a vypěstovali si vlastní strategie přežití. Dluží. Je jim dluženo. Žijeme ve společnosti DLUHOBARONŮ.

  Inscenace dokumentuje příběh nejen dvou účinkujících, ale také společnost, v níž bylo možné vyloučit člověka mimo důstojný život kvůli nezaplacené pokutě od revizora.

  Martina Dobrovolná

  Eva Krčmářová

  www.facebook.com/divadlofeste

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.