Druhý pád z čirého nebe přetvoří ulici Jana Uhra na bulvár

Levné dárky, best dárky
 • Druhý pád z čirého nebe je chystaná akce Divadla II. pád, která v rámci programu Týden města 2014, jež bude probíhat od 12. do 18. května. Její hlavní myšlenkou je ulice města oživit a vrátit jim jejich původní život, dnes již nadobro uzavřen v útrobách domů.

  Jedná se o sousedskou slavnost, která se koná v ulicích Brna a na ulici Jana Uhra má za cíl proměnit ulici pokrytou obvykle pouze spěchem v bulvár, který se stane pro ten čas jedním z center dění v Brně. Divadlo II. pád s úspěchem naplňuje svoji vizi divadla – obývacího pokoje a přes Týden města by chtělo rozšířit svoje území lidem ještě blíže, tedy ven, na ulici. Naše úsilí vykročit ze dveří a proměnit ovzduší ulice bude následováno i úsilím jiných, kteří by rádi změnili náhled na ulici, jež je v obvyklém slova smyslu betonový plát mezi peklem a nebem, kde lidé parkují svá auta a nechávají zde kálet své psí miláčky, načež s pískotem v srdci a telefonem v ruce odcházejí. Týden města by měl změnit ulici z křižovatky přeplněné cizími zájmy na odpočívadlo plné aktivit, které obvykle nejsou přes dveře a zdi k vidění.

  Během celého týdne do všeobecného vrzání židlí a cinkotu lžic, které se přesune na ulici a štědře přispěje k hluku aut a odpolední, nervózní mezilidské komunikace doprovodí Divadlo II. pád toto městské brumendo svými projekty, projekty svých hostů, projekty časem ozkoušenými i projekty zbrusu novými. Otevírat akci bude představení Bahňáci, které se svým poselstvím škodlivé samoty nezůstane pozadu za příjemně horkým květnem, jako připomínka nutnosti lidské sounáležitosti. Na 13. 5. je naplánované představení lásce zasvěceno – Nezvalova Manon Lescaut v podání divadla Aldente. Ve středu II. pád vykročí odvážně svoji kapelou Faqarium, jež v prostorech II. pádu již platí za plnohodnotnou legendu brněnského undergroundu, která doposud unikala očím medií a pozornosti publika. Název vystoupení „komponovaný džem“ lze také přeložit jako „řízený chaos“ a proto můžeme diváky ujistit pouze o tom, že se zúčastní navýsost netradičního, hudebního zážitku. 15. 5. vsadí do prostoru osvědčenou hru Brno Bezhlavě, jež se svým velice ohebným scénářem je schopné reagovat na brněnské drobné problémy a neduhy za jejich vzniku, ačkoliv představení je už dávno hotové. 16. 5. přenechá svoje místo divadlu Dno, která nás ve svém představení Auto – láska zavede do příběhu trojice, která nemůže pro uvěznění v autě opustit či alespoň oddálit svoje problémy. V sobotu, podáme těm, kteří ještě své soboty nezasvětili odpočinku, nýbrž radosti pohádku Rozárčina postýlka v podání divadla Aldente. V neděli, vystoupí Stand up komik Radek Petráš, který zpraví obecenstvo o současných uměleckých či jen veselých pokusech divadla II. pád. Tedy bude vycházet z materiálu, který je dle jeho vlastních slov „téměř nevyčerpatelný“.

  Veškeré tyto aktivity budou probíhat v parku na Jana Uhra 28, pár kroků, od působiště divadla II. pád, který korunuje Café Soma. Ovšem za předpokladu pěkného počasí. Jestliže nás květen zradí, přesune Divadlo II. pád své konání do svých obvyklých prostor a nechá otevřené dveře.

  Autor: Jakub Kadlec

  Hana Stříbrná

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.