EKG opět v HaDivadle

Levné dárky, best dárky
 • V pondělí 17. října 2011 se v HaDivadle odehraje další díl kultovního literárně-hudebního kabaretu EKG Jaroslava Rudiše a Igora Malijevského a Divadla Archa, tentokrát na téma o lásce a hospodě. Hosty budou mimo jiné Arnošt Goldflam nebo kavárník Švanda, hrát budou Jaromír 99 a Dušan Neuwerth.
 • EKG o lásce a hospodě

  Literárně-hudební kabaret Divadla Archa hraje pravidelně v HaDivadle pro brněnské publikum. Literární kabaret EKG Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše bude v pondělí 17. října věnovaný Lásce a Hospodě. Autoři pozvali do brněnského HaDivadla dramatika a spisovatele Arnošta Goldflama, anarchistu a autora Zápisků z výčepů lihovin Michala Mareše a hospodského a básníka Švandu. Malijevského Hlinomazův Apetit v HaDivadle vůbec poprvé představí své CD U Zívalů. Hrát budou zpěvák a výtvarník Jaromír 99 (Umakart, Priessnitz, spolutvůrce komiksu Alois Nebel) a kytarista Dušan Neuwerth.

  Protagonistů jsme se zeptali, proč právě hospoda?

  „Ukradl jsem tam nejvíce příběhů,“ vysvětluje Rudiš.

  „Poztrácel jsem tam nejvíce point,“ dodává Malijevský.

 • EKG O Lásce a Hospodě
 • 17. 10. 2011 HaDivadlo, 19:30
 • Literární kardiogram Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše.
 • Hosté: Arnošt Goldflam, Hlinomazův Apetit, Michal Mareš, hospodský Švanda a další. Hrají Jaromír 99 a Dušan Neuwerth.
 • O EKG

  EKG je literárně hudební kabaret, který ve spolupráci s Divadlem Archa pořádají Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš od počátku roku 2007. EKG je dnes nejvýznamnější českou scénou zaměřenou na živou literaturu a vědomě přehlíží hranice mezi žánry a generacemi. Protagonisté udržují pořad na pomezí literárního čtení, hudebního večera a divadelního kabaretu, každé představení je premiérou i derniérou zároveň. Důležitou roli hraje improvizace, komunikace s publikem a autorský přednes obvykle zcela nových textů současných českých spisovatelů.

  Jan Havlice, dramaturg HaDivadla

  Lucie Drlíková

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.