Festival Idioti na provázku 6.- 14. 10.

Levné dárky, best dárky

Festival Idioti na provázku 6.- 14. 10. se koná na počest dokončení tříletého projektu Sto roků kobry. Kromě celé tetralogie budou k vidění filmové projekce, výstavy, koncerty, workshopy inspirované tvorbou F. M. Dostojevského.Festivalový týden začíná koncertem Ester Kočičkové (6.10.) a scénickým čtením kultovní hry Park samotným autorem J.A. Pitínským (7.10).

Oficiální otevření festivalu v neděli 8.10. v 16.00 zahajuje ekumenický přepis románové předlohy Idiot a vernisáž velkoformátových fotografií Jefa Kratochvila, dokumentující celý projekt Sto roků Kobry. Večer bude patřit improvizačnímu představení Jaroslava Duška a Miroslava Vitouše na téma DVA IDIOTI. Celý den zakončí ohňostroj I. Martínka na hlavní hudební téma Sto roků kobry za živého doprovodu Evy Vrbkové.

Od pondělí do pátku bude probíhat IDIOTSKÝ WORSKOP studentů JAMU a DAMU pod vedením V. Morávka, A. Goldflama a M. Huby, kteří budou společně pracovat na neinscenovatelné scéně románu Idiot (sedmá kapitola IV. dílu). Výsledné idiotské snaľení předvedou společně s herci Divadla na provázku v pátek 13. října, za podpory Václava Koubka, Jana Budaře, Mariany Chmelařové a Evy Vrbkové.

Úterý je věnováno performerovi a hudebníkovi Petrovi Vášovi.

V průběhu celého týdne lze v prostorách divadla shlédnout všechny slavné filmové adaptace a seriály podle Dostojevského, které vyvrcholí v závěru týdne filmovým dnem v kině Art projekci nejslavnějších filmů – Aki Kaurismaki, Lars von Triera a S. Gedeona.

You may also like...

1 Response

  1. Anonym napsal:

    V sobotu 14.10. proběhne I. Premiéra projektu Svlékání z kůže – Bestiář podle Dostojevského. (II. Premiéra se uskuteční v Divadle Archa 28.10. v Praze).
    Diváci mají možnost spolu s námi zažít jedenáctihodinové představení, kde se společně potkají Raskolnikov, Idiot, Stavrogin i Bratři Karamazovi.
    Devět dílů, sedm přestávek, jeden oběd, jedna večeře, tři intermezza – vrcholný adrenalinový zážitek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.