Footsbarn Travelling Theatre – Victor Hugo: Muž, který se směje

Levné dárky, best dárky
 • Divadlo Husa na provázku zve na hostující představení v rámci festivalu Divadelní svět Brno: Footsbarn Travelling Theatre – Victor Hugo: Muž, který se směje. Představení na Velké scéně Divadla Husa na provázku Brno na Zelném trhu se koná ve dvou termínech: 31. 5. 2011 / 20:30-22:30 hod. a 1. 6. 2011 / 16:00-18:00 hod.

  Světoznámá anglicko-francouzská kočující divadelně-cirkusová společnost Footsbarn Travelling Theatre po 10 letech opět v Brně. Tentokrát s novou adaptací velkého romantického příběhu Victora Huga – Muž, který se směje. Divadlo s imaginativní scénografií, živou hudbou a excelentními hereckými výkony. Představení je hrané v angličtině a francouzštině.

  Účinkují: Paddy Hayter, Vincent Gracieux, Joe Cunningham, Akemi Yamauchi, Mas Soegeng, Muriel Piquart, Agnès Guerry.

  Délka představení: 120 min

  Plné vstupné: 300 Kč

  Snížené vstupné: 150 Kč

  Při zakoupení vstupenek do 6. 5. 2011 sleva 20 %

  Vstupenky v prodeji na www.divadelnisvet.cz , www.provazek.cz – rezervace na adrese vstupenky@provazek.cz

  Victor Hugo – Muž, který se směje

  Příběh je zasazen do staré Anglie na přelomu 17. a 18. století.

  Hlavní postavou je Gwynplaine, jemuž na králův rozkaz znetvořili tvář comprachicosové (obchodníci s dětmi) do výrazu věčného „smíchu“. Tak se stává syn nejpřednějšího šlechtice stane jarmareční zrůdou, aby nepřekážel královské vůli či spíše pomstě na otci republikánovi. Nezná svůj původ, své rodiče, je odtržen od minulosti. Comprachicosové ho ve dvanácti letech zanechávají opuštěného na břehu moře, když sami prchají pryč ze země. Gwynplaine se vydává na cestu za vlastním přežitím, sám, hladový a zmrzlý, ale nachází někoho, kdo potřebuje pomoc ještě víc než on sám. Ještě té noci zachrání život sotva roční holčičce, kterou později spolu s ním vychovává Ursus, moudrý filosof žijící komediantským životem. S Ursem a jeho pojízdnou boudou cestují z kraje do kraje, z hrabství do hrabství, od města k městu. Řeční, hrají divadelní hry, baví lid a učí se od sebe navzájem. Mají velký úspěch, zejména pro znetvořený obličej chlapce, který mezitím dospěl v muže. Ani holčička už není holčičkou. Dospěla v 17letou dívku, kterou pojmenovali Dea. Mezi oběma se začíná vytvářet vztah, který přesahuje přátelství. S pojízdným vozem s nápisem „Muž, který se směje“ se dostali až do Londýna. Díky Gwynplainovu znetvořenému obličeji do podoby smějícího se muže nezůstala žádná tvář v obecenstvu strnulá. V Londýně se Gwyplain dovídá o své skutečné totožnosti. Že se ve skutečnosti jmenuje lord Fermain Clancharlie a že je syn lorda Linnacusa Clancharlieho, anglického peera, a Anny Bradshawové…

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.