Herci Absolutního divadla v kavárně Spolek

Levné dárky, best dárky

V pondělí 22.3. v 18:00 k vám v kavárně Spolek (Orlí 22) přichází na scénu Brněnský lunapark aneb divadlo
ke kávě
s:


ABSOLUTNÍ DIVADLO: „TLAK ŠOU“

Herci Absolutního divadla jsou mladí lidé plní elánu a chuti tvořit. V inscenacích se dostávají do různých, někdy i velmi nepříjemných situací, které ale právě svojí tragičností vyvolávají smích. Vaše pobavení z cizího neštěstí nás v tomto případě velice těší. Naše tvorba směřuje komickou, či tragikomickou cestou, nebojíme se však do budoucna sáhnout i po vážných tématech.

Na zmar nepřijdou ani naši malí diváci, pro které vedle výpravných pohádek tvoříme také pohádky aktivní. Děti jsou zapojovány přímo do děje a pomáhají našim skřítkům, vílám a vodníkům překonávat nástrahy zla, které na ně číhají na každém rohu.

(Jana Filová, dramaturg)

Hlavní ideou představení Absolutního divadla je důraz na civilní herectví, tedy herectví, kdy se divák během představení nedostává do fantaskního světa megalomanských a umělých gest a situací, ale snažíme se, aby uvěřil, že se dívá na syrově reálnou situaci, která by se mohla běžně vyskytnout v jeho normálním životě. Zabýváme se problematikou mezilidských vztahů nazíranou značně dekadentní optikou a nevyhýbáme se otevřenému zobrazení násilí a sexu. Představení tohoto dramatického směru, jakkoliv citlivě provedená, nejsou vhodnou podívanou pro citlivé povahy. Směr, ke kterému v oblasti divadelní tvorby tíhneme, je tedy „Cool drama“.

Co se týče pohádek, tvoříme vedle výpravných také pohádky aktivní. Tím míníme pohádky, které pracují s malým divákem často jako s dalším hereckým prvkem. Pro dítě, které se na nás dívá, nejsme vystupující na jevišti, nýbrž součást okolního světa a snažíme se zrušit hranici mezi hledištěm a jevištěm. Tuto oblast používáme také jako kontakt s různými charitativními a integračními projekty pro mentálně či tělesně postižené.

Svou prací chceme dosáhnout alespoň malou osvětu mezi našimi diváky v oblasti všeobecného puritánství, pokrytectví a čecháčkovství. Díky „otevřenosti“ našich představení dáváme divákovi najevo, že se nebojíme následků vyřčeného a s patřičnou hrdostí si za svými představeními stojíme. Kdybych měl na chvíli sklouznout do ideologického pojetí, nazval bych to jako „Snaha o Očištění české po-totalitní mysli“.

(Radek Petráš, ředitel)

Na Brněnském Lunaparku se představí s hrou TLAK ŠOU. Jedná se o kabaretní pořad s nádechem předvolební kampaně, který si bere na paškál nejen nejznámější politiky české scény minulé i současné, ale i dnes tak často používanou formu zábavy – talk show. Naše Tlak šou má však s principy talk show společné pouze hosty a moderátora. Tvůrci se totiž drží pořekadla, že každá správná improvizace musí být řádně secvičena. I přesto, že tento pořad má pouze dva účinkující, můžete se těšit na spoustu zajímavých hostů. Možná že budete jimi překvapeni. Možná, že jim tito hosté zodpoví i jejich dotazy. A možná přijde i kouzelník…
Scénář, režie a účinkující: Václav Dvořák a Jaroslav Schindler

v doprovodném programu se představí:

MUTO DUO
Ochutnávka z koktejlu brněnské jazzrockové scény, která má co nabídnout. Nechte se překvapit!
Frontman seskupení, saxofonista, Petr Smékal.

Lucie Karafiátová

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.