Herečka Eva Novotná hraje od ledna v HaDivadle

Levné dárky, best dárky
 • V lednu 2012 posílila herecký soubor HaDivadla herečka Eva Novotná. Její premiéra jako Natálie Vossové v divoké firemní frašce Davida Gieselmanna Holubi se uskutečnila v úterý 24. ledna 2012 v HaDivadle.
 • Další vydání kultuvního kabaretu EKG Jaroslava Rudiše a Igora Malijevského už za týden 2. 2. v HaDivadle!

  Eva Novotná po studiu herectví na Divadelní fakultě JAMU působila v Mahenově činohře Národního divadla Brno, odkud v minulém roce na vlastní žádost odešla. S HaDivadlem spolupracovala už na podzim, a to při zkoušení české premiéry hry Falka Richtera Porucha. Diváci ji budou také pravidelně vídat v dalších novinkách HaDivadla, ale i ve starších představeních Bohnice aneb Člověče, nezlob se a Holubi.

  Kultovní literárně-hudební kabaret Divadla Archa, Jaroslava Rudiše a Igora Malijevského EKG přijíždí ve čtvrtek 2. února 2012 opět do HaDivadla. Tentokrát autoři zvolili téma O lásce a slepicích. Zeptali jsme se jich, proč právě slepice? „Jsou to krásná a inspirativní stvoření,“ vysvětluje Jaroslav Rudiš a Igor Malijevský dodává: „která navíc obsahují celou řadu kvalitních proteinů.“ Hosty budou herec, hudebník a spisovatel Tobiáš Jirous, básník Jan Těsnohlídek ml., přední odborník na problematiku drůbeže Pavel Trefil, Pipka a další. Hrát bude brněnská elektropunková formace Piča z hoven.

 • Co?

  Literární kardiogram Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše EKG O lásce a slepicích.

 • Kdo?

  I. Malijevský, J. Rudiš, T. Jirous, J. Těsnohlídek ml., P. Trefil, Pipka a další, kapela Piča z hoven.

 • Kdy?

  Ve čtvrtek 2. února 2012 od 19:30 hodin.

 • Kde?

  HaDivadlo, ALFA pasáž, Poštovská 8D, Brno.

 • Co je EKG?

  EKG je literárně hudební kabaret, kterou ve spolupráci s Divadlem Archa pořádají Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš od počátku roku 2007. EKG je dnes nejvýznamnější českou scénou zaměřenou na živou literaturu a vědomě přehlíží hranice mezi žánry a generacemi. Protagonisté udržují pořad na pomezí literárního čtení, hudebního večera a divadelního kabaretu, každé představení je premiérou i derniérou zároveň. Důležitou roli hraje improvizace, komunikace s publikem a autorský přednes obvykle zcela nových textů současných českých spisovatelů.

  Lucie Drlíková

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.