Ježíškova košilka od 27. 11. v Divadle U stolu

Levné dárky, best dárky
 • Divadlo U stolu uvede Ježíškovu košilku jako vánoční představení určené dětem i dospělým. V dosavadní praxi divadla se jedná o ne zcela obvyklý krok: divadlo se nezaměřuje na dětského diváka. Nicméně v dramaturgické souvislosti má volba tohoto titulu v repertoiru Divadla U stolu svou logiku. Navazuje svým způsobem na linii představovanou v dosavadním repertoiru jmény Mácha, Zeyer, Durych, Čep, Deml, kterou divadlo programově sleduje.

  Inscenaci připravuje režisérka Zoja Mikotová, s hudbou Zdeňka Kluky a ve scéně Blanky Šperkové. Hrají Sandra Riedlová, Lubomír Stárek, Miroslav Černý a Alfred Texel.

 • Premiéra 27. 11. v 17 hodin na sklepní scéně Centra experimentálního divadla. Reprízy každou adventní neděli v 16 hodin.

  Víte, kde se na světě vzal slavík a skřivánek, chudobky, včely a vosy? Znáte Slzičky Panny Marie a víte, proč se osika chvěje a jak dostala mateřídouška své jméno?

  Básník Jan Zahradníček nás pro odpověď vede k Betlému. Vlídně zářivé i úsměvné legendy pro děti, volně navazující na stará lidová vyprávění o Kristu Pánu, spojují příběhy květin, ptáků i lidí s příběhem Ježíškova narození. V prostotě obyčejných věcí dovedou spatřit velikost zázraku.

  Jan Zahradníček, jeden z nejvýznamnějších českých básníků, který bývá přiřazován k „velkému čtyřspřeží české poezie dvacátého století“ (Halas, Holan, Nezval, Seifert), napsal své veršované legendy pro děti krátce před svým zatčením v letech 1950 – 1951. Poslední z legend pod názvem Křivonoska byla napsána již ve vězení, z něhož Jan Zahradníček vyšel až v roce 1960, nedlouho před svou smrtí.

  František Derfler, umělecký šéf Divadla U stolu

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.