K premiéře Ušaté pohádky v Divadle Radost

Levné dárky, best dárky
 • Poprvé jste mohli vidět Ušatou pohádku v neděli 24. listopadu v 10 hodin. Tahle pohádková komedie pro nejmenší je už třetí inscenací realizovanou v prostoru komorní scény Muzea loutek v Divadle Radost.

  Na dosah od „jeviště“ mohou nejmenší a „jejich dospělí“ tentokrát sledovat příběh o králi, v jehož veselém království chybí následník trůnu, o tom, jak se díky sudičkám jeho přání – mít syna – splní, ale i o tom, že jedna ze sudiček vyřkne poněkud popletenou věštbu a princi narostou předlouhé uši oslíka. Král se rozhodne tento fakt pečlivě skrývat a tajit. Samozřejmě díky holiči Evženovi, který jednoho dne už musí ostříhat princovy předlouhé vlasy – a to tíživé tajemství pošeptá do staré vrby, (ano, tahle zápletka je inspirovaná Králem Lávrou…) vyjde jednoho dne všechno najevo. Nicméně princ je jinak nejen hezký, ale především milý a hodný mládenec, který ví, že i s „nějakou tou chybičkou“ je možné být dobrým králem – a že nějaké uši vůbec nejsou důležité. Zachrání tedy holiče před trestem – a najednou se objeví sudičky, kouzlem napraví dávnou věštbu – a princ Felix je svých dlouhých uší navždy zbaven. Veselé království je skutečně veselé a může být dokonce i princova svatba.

  Pohádkový příběh divákům hrají, zpívají a vyprávějí Eva Lesáková a Vilém Čapek, hraje se ve výpravě Sylvy Zimuly Hanákové (kostýmy a loutky). Režie, podoba scény a hudba k inscenaci je dílem Vlastimila Pešky.

  Petr Jančařík

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.