K premiéře v Divadle Radost

Levné dárky, best dárky
 • Skvělá komedie, setkávající se vždy s mimořádným diváckým ohlasem… dokonalá parodie na westerny… dým, který „houstne v báru“, kde „whisky, to je moje gusto“. Běloskvoucí hrdina bez bázně a hany, trestající bezpráví… Bezpochyby je z předchozích slov zřejmé, že nejnovější premiérou Divadla Radost je hudební komedie Jiřího Brdečky Limonádový Joe aneb Koňská opera – jedna z vůbec nejslavnějších českých komedií, kde správní muži pijí pouze Kolalokovu lihuprostou limonádu a kde zákon má podobu pistolníka vybaveného přesnou muškou, oslnivým zjevem, zářivým úsměvem a lahodným tenorem.

  Premiéra je 14. ledna v 19 hodin.

  Na samotném počátku byla časopisecká verze (Ahoj na neděli) z roku 1941, pak román (1946), pak na sklonku války divadelní verze povídek (1944) a roku 1955 další dramatizace, jejímiž autory byli J. Brdečka a O. Lipský a která dosáhla v tehdejším Divadle estrády a satiry přes 450 repríz. Cestu ke slávě korunovalo kultovní filmové zpracování (1964), které má na svém kontě i řadu zahraničních ocenění a které známe v průřezu několika generací skoro všichni.

  Limonádový Joe Divadla Radost je také úspěšnou parodií dobové atmosféry Ameriky 80. let 19. století s reklamním humbukem, mediálními „masážemi“ a honbou za „senzacemi“ ( nepřipomíná vám to něco?…) Samozřejmě bude důsledně a především hrán onen známý příběh o pistolníkovi, popíjejícím zásadně jen Kolalokovu limonádu, potírajícím zlo na Divokém západě – i o jeho protihráči, zlosynovi, který se neštítí ani těch nejhanebnějších zločinů (obzvláště na nevinných dívkách…).

  Jsme přesvědčeni, že za ta léta Limonádový Joe vůbec nezestárnul a že pobaví i dnes diváky Radosti „od devíti do devadesáti let“. Rozmanité výrazové prostředky – nebude chybět samozřejmě hudba, písně, tanec, souboje, ale ani loutky – jsou zárukou dynamické, vpravdě „radostné“ inscenace, jejímž režisérem je Vlastimil Peška. Dalšími členy inscenačního týmu jsou Tomáš Volkmer (scéna a loutky), Sylva Z. Hanáková (kostýmy). Pohybové spolupráce se ujaly Hana a Ladislava Košíkovy a Josef Jurásek (souboje). V titulní roli uvidí diváci Viléma Čapka.

  Petr Jančařík

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.