Kašparova brněnská polívka

Levné dárky, best dárky
 • Letos v polovině února bude v Brně Kašpar poprvé vařit! Ve čtyřech večerech – od 15. do 18. 02. – bude v Divadle Bolka Polívky k vidění pět inscenací pražského divadelního spolku Kašpar v rámci nového festivalu Kašparova polívka. Ingredience do Kašparovy polívky jsou pečlivě vybrány – trocha klasiky (Cyrano, Plešatá zpěvačka), něco málo ze současných autorů (Detektor lži, Helverova noc) a jedna čerstvá podzimní adaptace (Něžná je noc).

  Spolek Kašpar samozřejmě není v Brně poprvé – „Do Brna jezdíme již dlouho, ale nedávno jsme si řekli, proč ty naše návštěvy nezpravidelnit a nezhustit. Chvilku jsme si to v hlavě převalovali, konzultovali a vznikla z toho Kašparova polívka, na kterou se moc těšíme,“ uvedl k brněnské novince principál Kašparu Jakub Špalek.

  Komu tedy Kašpar v Brně zatím stále unikal, má v únoru v Divadle Bolka Polívky jedinečnou šanci!

  Přehled představení:

 • CYRANO – Nejslavnější Rostandovo dílo – nesmrtelný příběh – libozvučný verš – osm lidí v osmnácti rolích. Příběh plný hrdosti a lásky, který rozhodně nezestárnul. Hrají: Martin Hofmann, Eva Elsnerová, Marko Igonda, Jan Jankovský, Lukáš Jůza, Pavel Lagner, Jakub Špalek, Zuzana Onufráková. Režie: Jakub Špalek.

  15. února v 19.00 v Divadle Bolka Polívky

 • DETEKTOR LŽI – Aby se Naděžda Petrovna dozvěděla, kde její manžel schoval peníze, pozve domů hypnotizéra. Manžel však v „transu“ sdělí i svá další tajemství a začnou se dít věci… Hrají: Adrian Jastraban, Eva Elsnerová, Matouš Ruml. Režie: Jakub Špalek.

  16. února v 19.00 v Divadle Bolka Polívky

 • PLEŠATÁ ZPĚVAČKA – Komedie z pera klasika absurdního dramatu. Nic není, jak se zdá, nikdo není, kým se zdá… A víte, jak se češe plešatá zpěvačka? Hrají: Jitka Nerudová, Eva Elsnerová, Petr Lněnička, Martin Hofmann, Lukáš Jůza a Pavel Lagner. Režie: Jakub Špalek.

  17. února v 19.00 v Divadle Bolka Polívky

 • HELVEROVA NOC – Komorní drama sevřené jako dětská pěst, když se bojí. Jedna kuchyně, dvojice lidí a za okny se chystá křišťálová noc… Hrají: Petra Špalková, Petr Lněnička.

  18. února od 17.00 v Divadle Bolka Polívky

 • NĚŽNÁ JE NOC – Adaptace příběhu Marmeladova (Zločin a trest) a povídky Něžná F. M. Dostojevského. Hrají: Martin Hofmann, Marika Šoposká. Režie: Patrik Hartl.

  18. února od 20.00 v Divadle Bolka Polívky

  Michal Adamík

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.