La Putyka zamíří v říjnu do Brna

Levné dárky, best dárky
 • Unikátní inscenace dnes již kultovního projektu La Putyka se představí 24. a 25. října v Brně. Co víc – bude se odehrávat v jedinečném prostředí velkokapacitního cirkusového šapitó. „La Putyka je nádherné představení a chtěli bychom jí ukázat ve více městech, je ovšem prostorově a technicky velmi náročná, proto jsme zvolili prostředí cirkusového šapitó,“ vysvětluje organizátor Martin Svoboda vznik projektu s názvem Cirk Theatre.

  Inscenace se řadí do žánru nového cirkusu, který kombinuje klasické divadlo s cirkusovým uměním a živou hudbou, z čehož vzniká kombinace herectví, akrobacie, tance, loutkoherectví a živé hudby, o kterou se v případě La Putyky starají Vojta Dyk, Jakub Prachař a Honza Maxián. Celý příběh se odehrává v hospodském prostředí, do kterého jsou vtaženi i diváci. Všední obraz obyčejných hospodských povalečů se rázem změní při pohledu skrz plný půllitr piva. Tlustí a na pohled odporní štamgasti se stávají akrobaty, pro které přestávají platit fyzikální zákony. I přes své nadměrné tělesné proporce předvádějí akrobatické kousky, nad kterými se tají dech. „Zajímavé na La Putyce je, že je to multigeneražní záležitost, divácké spektrum je tedy velmi pestré,“ zmiňuje Anna Pragrová, organizátorka projektu Cirk Theatre.

  Za kvalitu představení také hovoří řada ocenění, která inscenace získala: Inscenace roku 2009, Cena Sazky a Divadelních novin, Festival Next Wave, svůj úspěch získala také na letošním ročníku festivalu Fringe v Edinburghu, kde se zařadila do TOP 5 představení. Může se pochlubit také účastí na světové výstavě EXPO 2010 v Šanghaji.

 • Historie nového cirkusu

  Tento žánr má své kořeny ve Francii, kde vznikl z důvodu krize klasického cirkusu. V Čechách nebyl kvůli politické situaci rozvíjen vůbec. Mezi první novocirkusové projekty patří právě La Putyka. Tvůrci však inscenaci pojali s nadhledem a českým vtipem. „Francií jako kolébkou nového cirkusu se samozřejmě inspirujeme, ale tak, jako mají Francouzi víno, tak mají Češi pivo. Naše inscenace proto vychází z českých reálií hospodského života. La Putyka je hospodský nový cirkus,“ přibližuje svůj projekt principál Rostislav Novák.

  Vstupenky na představení je možné zakoupit v těchto sítích: www.eventim.cz, www.ticket-art.cz, wwwticketportal.cz nebo www.ticketstream.cz

  Martin Svoboda – umělecký šéf

  Anna Pragrová – šéf produkce

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.