Léto v Rubínu

Levné dárky, best dárky

I na období letních prázdnin, kdy si většina divadel užívá divadelní prázdniny, nabízí kulturní dům Rubín možnost „divadelního uspokojení“. Po úspěšném loňském pokusu to tentokrát budou tři komedie, opět s hvězdným obsazením jako je např. Petr Nárožný, Ladislav Mrkvička, Jan Čenský, Rudolf Hrušínský, Jana Švandová, Václav Vydra, Josef Carda a další.

Hned na začátku července – 7. 7. 2008 – nabízíme představení „…vstupte!“
Komedie o nekončících patáliích dvou klaunů na penzi. Po letech se mají opět sejít a pro televizi natočit nejzdařilejší číslo. Staří páni se ale stále nemohou dohodnout a vůbec není jisté, jak to s oběma tvrdohlavci nakonec dopadne.

Další skvělá komedie s názvem „Nebyla to Pátá, byla to Devátá“ bude uvedena 12. 8. 2008.
Je to komedie skvělá již svým námětem a dokonalá díky mistrným dialogům.
Jsou-li dva, může se zrodit láska. Vstoupí-li mezi ně třetí, vznikne drama. Častým používáním se však trojúhelník opotřeboval a jeho současným autorským uživatelům nezbývá než pracně hledat jeho dosud nevyčerpané možnosti. Italskému dramatikovi Aldovi Nicolajovi se v komedii Nebyla to Pátá, byla to Devátá (rozuměj: nikoli Beethovenova „Osudová“ symfonie, ale poslední „Devátá“ s Ódou na radost) podařilo objevit možnost vskutku originální, ba až senzační…

A naposledy v době prázdnin můžete navštívit kulturní dům Rubín 28. 8. 2008 na představení „Věrní abonenti“.
Jak už naznačuje titul, zasadil autor Antonín Procházka děj komedie do divadelního prostředí. Vychází, podle jeho vlastních slov, ze skutečné události, kdy jedni manželé, kteří léta chodili do divadla, propásli výměnu legitimace. Dostali sice abonentky, ale každý na jiné straně řady a pán se zamiloval do své nové sousedky.

Jitka Dubská

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.