Letokruhy v Brně

Levné dárky, best dárky

Divadlo Continuo dnes uvede od 19.30 hodin v Brně v Divadle Husa na provázku svou inscenaci Letokruhy.

Na přípravě představení se pod režijní supervizí Pavla Štourače podílí francouzská herečka a akrobatka Seiline Vallée, absolventka školy J.Leccoquea v Paříži a dlouholetý člen Divadla Continuo Salvi Salvatore. Pozvání ke spolupráci přijal rovněž dramaturg Jan Vedral, hudba vzniká v autorské dílně Radka Pobořila, člena skupiny Čechomor, na scénografickém řešení inscenace se podílí Kristýna Patková a Helena Štouračová.

Letokruhy jsou příběhem dvou starých lidí, kteří se setkají v domově důchodců. Je výpovědí o nehasnoucí lidské touze po svobodě, lásce a letu. Ani stáří, ani rozlámaná a křehká těla nejsou pro obě hlavní postavy důvodem proč přestat hledat odpovědi na odvěké existenciální otázky po smyslu lidského života, bolesti, utrpení a smrti a zároveň hledat cesty k překonání lidské slabosti.

Salvi Salvatore a Seiline Vallée rozvíjejí v této inscenaci techniky vzdušné akrobacie – hrazdy a závěsných šál, které Divadlo Continuo poprvé použilo v inscenaci Život v peří a při projektu Kratochvílení.

You may also like...

1 Response

  1. Anonym napsal:

    Výborné představení. Doufám, že Continuo není v Brně naposledy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.