Listopad 2011 v HaDivadle

Levné dárky, best dárky
 • V listopadu 2011 se v HaDivadle odehraje řada mimořádných akcí a představení. Unikátní multižánrový program začíná v úterý 1. listopadu zahajovacím večerem XII. queer filmového festivalu Mezipatra, pro který soubor HaDivadla připravuje literárně-hudební kabaret Minority Western, hosty budou mj. básník a spisovatel Adam Georgiev nebo brněnská queer básnířka Andrea Vatulíková. Večírku bude předcházet projekce vítězného filmu loňského ročníku Mezipater Saša. Součástí programu festivalu Mezipatra v HaDivadle bude i představení slavného švédského gay monodramatu o tom, jak chutná láska, strach ze smrti i sladká pomsta Po Fredrikovi, které do Brna přiváží pražské Divadlo Letí. Odehraje se v neděli 6. listopadu od 19:30 hodin.

  Diváci budou mít příležitost zhlédnout také dvě hadivadelní novinky sezony 2011/2012, a to monetární symfonii Anny Saavedra Česká měna, ve které k nám a naší době promlouvají osobnosti z českých bankovek (v den státního svátku 17. listopadu a v sobotu 26. listopadu), a také inscenaci Jana Havlice a Jiřího Honzírka Be Happy inspirovanou světem finančních trhů a velkých korporací netradičně uváděnou v prostoru baru ve foyer (19. a 29. listopadu).

  Poslední možnost vidět autorské představení Simony Petrů a Anny Petrželkové Marx Bros věnované slavné pětici amerických komiků bude v pondělí 14. listopadu.

  Kromě dalšího stojí také za pozornost taneční večer členů flamenkových skupin Remedios a Con aire flamenco nazvaný Al alba Za úsvitu (ve středu 2. listopadu), voicebandový koncert legendárního brněnského souboru ÚstaFVoiceband.cz s programem The Best Of (v pátek

  11. listopadu) a další představení pravidelných hostů HaDivadla – projektu scénických čtení (v neděli 20. listopadu) a Služebníků lorda Alfréda s nonverbální detektivkou Vražda pro pár vidliček (v neděli 27. listopadu).

  Rádi bychom také upozornili na nabídku zvýhodněného vstupné pro studenty. Koupí předplatitelské kartičky za 500 Kč vzniká nárok na pět vstupenek na libovolné představení HaDivadla, přičemž může být využita v průběhu celé sezony jedním člověkem na různá představení, nebo skupinou spolužáků na představení jedno. V každém případě pak cena vstupenky činí pouhých 100 Kč, což je suma v brněnském divadle naprosto bezkonkurenční.

 • Divadlo LETÍ
 • Mattias Jesper Brunn: Po Fredrikovi
 • Režie: Petr Hašek
 • Hraje: Ivan Lupták
 • neděle 6. listopadu 2011 v 19:30 v HaDivadle

  Po úspěšném jarním hostování s inscenací Zpověď masochisty se do HaDivadla vrací pražské divadlo Letí, tentokrát u příležitosti queer filmového festivalu Mezipatra a s tematickou inscenací švédského gay monodramatu Po Fredrikovi, které mělo premiéru v září ve Švandově divadle a bylo již s úspěchem uvedeno na mezinárodním festivalu Divadlo jednoho herce. Hra popisuje život Johana, který právě skončil střední školu a definitivně zjistil, že s holkama bude jen kamarádit. V den svých jednadvacátých narozenin potká Fredrika a zamiluje se. „Na svoje dvacátý první narozeniny jsem se seznámil s Fredrikem. Nebo přesněji řečeno, on se seznámil se mnou, protože on oslovil mě. Ten večer se mi změnil život.“ V tento den začíná nejkrásnější a zároveň nejtragičtější kapitola Johanova života. Dokáže Johan žít i… po Fredrikovi?

  V roli Johana exceluje Ivan Lupták, který si tak poprvé vyzkoušel vystoupit sám bez hereckého partnera před diváky. Sám o této zkušenosti říká: „Je těžké být na jevišti sám a nemít se o koho opřít. U Fredrika mě naštěstí drží silný příběh, takže se na scéně nemusím cítit osamoceně.“ Podle režiséra Petra Haška „… je to příběh o lásce, životní vitalitě a smrti, který se může dotýkat jak párů homosexuálních, tak i heterosexuálních.“

  „Divadlo Letí svým ztvárněním slavného gay monodramatu Po Frederikovi opět potvrdilo své výjimečné postavení na české alternativní scéně suverénním pojetím angažovanosti v palčivých tématech současné společnosti,“ píší Divadelní noviny.

 • HaDivadlo a XII. queer filmový festival Mezipatra
 • Saša
 • projekce filmu Minority Western
 • zahajovací večer festivalu úterý 1. listopadu 2011 v 19:30 v HaDivadle
 • Saša (Sasha), režie Dennis Todorovic, 102 min

  Sasha je mladý nadaný pianista, který se snaží, jak může, aby splnil sen svojí matky a dostal se na prestižní hudební konzervatoř. Jeho život se ovšem zhroutí, když se dozví, že jeho milovaný učitel hudby nadobro odchází z Německa do Vídně. Jedinou blízkou osobou, které se se svým trápením může svěřit, je jeho nejlepší kamarádka Jiao. Zdá se, že od své rodiny a zejména od otce, původem z Černé Hory, pochopení čekat nemůže, a tak raději předstírá, že s Jiao chodí. Lež má ale krátké nohy, což má Sasha brzy poznat. Co by mohlo být srdceryvným dramatem, odlehčil Dennis Todorovic vkusným humorem.

 • Minority Western

  Romantický sen o svobodném životě v otevřené prérii. Hosty našeho saloonu budou krotitel zpěněných hřebců, básník a spisovatel Adam Georgiev, divoká kovbojka a queer básnířka Andrea Vatulíková, indiánské folklórní těleso HaMba složené z ansámblu HaDivadla. Na přání diváků improvizační rodeo Jokebox Služebníků lorda Alfréda. Balada o kovbojce, která milovala kovbojky. Balada o indiánovi, který miloval indiány. Even Cowgirls Get the Blues… Přicházíš a tváříš se uličnicky.

 • Mezipatra

  CO? Kolem stovky špičkových filmů s gay, lesbickými, bisexuálními, trans a queer tématy s mezinárodní soutěží + výstavy, odborné přednášky, workshopy, diskuze a parties + 85 000 hetero i homo diváků a divaček v 10 městech ČR.

  CO JE QUEER? Do pojmu queer se vejdou všichni, komu jsou tradiční genderové kategorie těsné bez ohledu na sexuální orientaci nebo pohlavní identitu, se kterou se narodili. Queer osvobozuje od tradičního vnímání sexuálních a genderových identit založených na neměnných kategoriích muž / žena, heterosexuální / homosexuální.

  PROČ? Smyslem festivalu je představit co nejširšímu a z hlediska sexuální orientace smíšenému publiku kvalitní díla světové kinematografie. Festival upozorňuje na neoddělitelnost intimního a společenského, jednotlivce a společnosti a nabízí vyvážené zobrazení postav, které jsou v mainstreamové kultuře a médiích obvykle plné stereotypů a klišé.

  KDO? Festival Mezipatra pořádá občanské sdružení STUD Brno, které se už sedmnáct let aktivně zabývá LGBT otázkami.

  KDE? V Brně, Praze a formou festivalových ozvěny pak v dalších městech, např. Ostravě, Olomouci, Plzni, Pardubicích nebo Českých Budějovicích.

  KDY? Každoročně v listopadu. V roce 2011 Brno 2-8/11, Praha 10-16/11.

 • ÚSTAF-VOICEBAND.CZ
 • THE BEST OF
 • pátek 11. listopadu 2011 v 19:30 v HaDivadle

  Soubor, který aktuálně spolupracuje s HaDivadlem na inscenaci Česká měna, se představí se svým sólovým programem, shrnutím toho nejlepšího, co vytvořil. Diváci se mohou těšit na Beránka, Berušku, Anču, Nánu, Bídu, Vázu a mnohé další osvědčené skladby. Nebude chybět ani několik úplných novinek.

 • Anna Saavedra: Česká měna
 • Režie: Marián Amsler
 • Hrají: M. Chalány, S. Venclovská, J. Lepšík, J. M. Valůšek, K. Kalousová, J. Grundman, E. Stárková, M. Siničák
 • čtvrtek 17. listopadu 2011 a sobota 26. listopadu 2011 vždy v 19:30

  „Otec vlasti“ Karel IV. po letech strávených ve Francii přijíždí na pražské hlavní nádraží, do nehostinné země, jejíž jazyk zapomněl, nikoho zde nezná a nemá kam hlavu složit. Ani české víno mu nechutná. „Také dělám chyby“, dodává českým národem naivně zbožštělý „tatíček“ Tomáš Garrigue Masaryk ke svému kontroverznímu působení v kauze Rukopisy. Nespoutaná Božena Němcová se noří do řeky a plave proti proudu nemajíc strachu, zatímco slavná operní diva Ema Destinnová loví štiky holýma rukama. Komenský se brouzdá řekou exilu, až tam, kde leží všechna Lešna, všechny Nardeny. Svatá Anežka vykouzlí pro hladového Františka Palackého vejce. Jen Přemysl I. Otakar mlčí s očima upřenýma do hlubin dávnověku…První český monetární sitcom.

 • Jan Havlice: Be Happy
 • Režie: Jiří Honzírek
 • Hrají: S. Peková, J. Lepšík a J. Grundman
 • sobota 19. listopadu 2011 a úterý 29. listopadu 2011 vždy v 19:30

  Teambuildingový večírek velké korporace. Prosklené stěny, chromované žaluzie. Ona Senior Manager, on jen CC Sales Performance Manager. Ona prahne po atraktivním muži, on zase po dobře zajištěné ženě. Hra kočky s myší začíná. Divoký tep asertivních frází. Vlhká džungle burzovních indexů. Erupce abstraktních čísel. Ach! Co chceš? A ty? Tebe. A ty? Nevím. Je to rozumná investice? A co když přijde Coach? Everybody want´s to be happy.

  „Divadlo Letí svým ztvárněním slavného gay monodramatu Po Frederikovi opět potvrdilo své výjimečné postavení na české alternativní scéně suverénním pojetím angažovanosti v palčivých tématech současné společnosti,“píší Divadelní noviny.

  Lucie Drlíková, produkce HaDivadla

  Anna Voňavková, PR&Media Mezipatra

  Magdaléna Zelenková, produkce Divadla Letí

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.